Eirozonas līderi ārkārtas sanāksmē vienojās par 159 miljardus eiro (111,3 miljardi latu) vērtu Grieķijas glābšanas plānu, lai novērstu valsts maksātnespēju. Vienošanās paredz, ka 109 miljardus eiro (76,3 miljardi latu) piešķirs Eiropas Savienība (ES) un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF). Paredzēts, ka ES izsniegs divas trešdaļas no aizdevuma.
Vēl 50 miljardus (35 miljardi latu) plāno piesaistīt no privātā sektora. Tieši privāto banku, apdrošinātāju un investīciju fondu iesaistīšana bija galvenais priekšnosacījums, lai Grieķijas jauno glābšanas paketi atbalstītu ES ietekmīgākā valsts Vācija, kuru pēc nelielas minstināšanās atbalstīja arī Francija.
Glābšanas plāna nosacījumi paredz, ka Grieķija saņems zemākas aizdevuma procentlikmes un ilgākus aizdevumu termiņus, lai uzlabotu valsts parādu atmaksāšanas un refinansēšanas spējas.
Atēnu parāda apjoms sasniedz 350 miljardus eiro (245 miljardi latu) jeb 160% no valsts iekšzemes kopprodukta (IK). Jaunais glābšanas plāns līdz 2014. gadam samazinās Grieķijas parādu par 26 miljardiem eiro (18,2 miljardi latu), kas veido 12% no Grieķijas IK.
«Mēs esam parādījuši, ka neatsakāmies no mūsu valūtas apvienības un mūsu kopējās valūtas aizsardzības,» pēc svarīgā lēmuma apstiprināšanas paziņoja ES prezidents Hermanis van Rompejs. «Šie draudi bija jāaptur, citādi situācija novestu pie nopietna uzticības zuduma mūsu kopējai valūtai un varētu arī apdraudēt Eiropas un pasaules ekonomikas atlabšanu.»
Arī Vācijas kanclere Angela Merkele slavēja eirozonas līderu vienotību un sacīja, ka viņas valsts pienākums ir bijis atbalstīt eiro stabilitāti. «Mūsu vēsturiskais pienākums ir atbalstīt eiro,» paziņoja A. Merkele. «Eiro ir mūsu labums, eiro ir daļa no Vācijas ekonomiskajiem panākumiem, un Eiropa bez eiro ir neiedomājama.»
Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu pateicās par pārējo eirozonas dalībvalstu atbalstu, sakot, ka glābšanas plāns «nodrošinās Grieķijai ilgtspējīgu attīstību un atvieglos grieķu tautas nastu».
Sanāksmes laikā tika nolemts samazināt aizdevumu likmes un pagarināt atmaksas termiņu arī divām citām finanšu grūtībās nonākušajām valstīm Portugālei un Īrijai. Šo aizdevumu atmaksas termiņš tiktu pagarināts no 7,5 gadiem līdz 15-30 gadiem, bet procentu likmes samazinātas no 4,5% līdz 3,5%.