Tas iespējams, jo kopējie Rīgas budžeta ieņēmumi šā gada deviņos mēnešos ir par 20 miljoniem latu jeb 6% lielāki, nekā bija plānots šajā periodā, un par 9,1 miljonu latu jeb 2,6% lielāki nekā pagājušajā gadā šajā laikā.
Budžeta grozījumos lielākā summa piešķirta papildus pašvaldībai SIA Rīgas satiksme - dotācija uzņēmumam palielināta par 6,2 miljoniem latu par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu skolēniem, pensionāriem un citām iedzīvotāju kategorijām. Papildu finansējums piešķirts arī Labklājības departamentam 1,03 miljonu latu apmērā pabalstu un pakalpojumu nodrošināšanai, Izglītības, kultūras un sporta departamentam 1,41 miljona latu apmērā pašvaldības līdzfinansējumam privātajiem bērnudārziem, kultūras un sporta pasākumiem, pašvaldības policijai 104 000 latu apmērā degvielas iegādei, piemaksām par virsstundām, nodrošinot kārtību pie skolām. Aģentūrai Rīgas gaisma papildus piešķirti 575 000 latu samaksai par elektroenerģiju un pilsētas apgaismojuma papildināšanai. Rīga par diviem miljoniem latu palielinās arī iemaksu pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā.
Domes sēdē netika atbalstīts neviens no opozīcijas deputātu priekšlikumiem, piemēram, Rīgas slidotavas rotāšanai paredzētos 20 000 latu novirzīt kultūras centru Imanta un Iļģuciems energoapgādes sistēmu uzlabošanai un telpu siltināšanai vai piešķirt papildu finanšu līdzekļus, lai jau šā gada novembrī un decembrī bezmaksas braukšanu Rīgas sabiedriskajā transportā nodrošinātu arī arodskolu audzēkņiem.
Atbildot uz žurnālistu jautājumu, vai tā nav slikta budžeta plānošana, ka atkārtoti nepieciešami budžeta grozījumi, Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņas centrs) norādīja, ka pagājušā gada decembrī nevarēja zināt, cik būs trūcīgo personu Rīgā novembrī, tāpat nevarēja prognozēt, cik maksās degviela, cik ģimenes pieteiksies uz pabalstu bērnudārzam.
«Joprojām Rīgas domes finanses atrodas ļoti labā stāvoklī,» piebilda N. Ušakovs. LETA