Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +8 °C
Viegls lietus
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Gruzijas īpašais stils?

Pragmatiski skatoties, mēs pavisam mierīgi varētu izdzīvot bez gruzīnu vīniem, bet politiskais, vēsturiskais un emocionālais faktors liek mums par tiem interesēties, pirkt un baudīt tos, - vērtējot Gruzijas vīnus, žurnālam Dienas Ēdieni saka vīnzine Valentīna Grandāne. Tādas definīcijas, kas ir Gruzijas vīnu īpašais stils, nav.

Gruzijas vīni mūs uzrunā gan ar savu savdabību, gan leģendas dēļ. Daudziem Latvijā tās ir atmiņas par laikiem, kad «zāle bija zaļāka un saule spožāka». Padomju Savienībā nekā labāka nebija, un visi dzēra Gruzijas vīnus. Taču V. Grandāne uzskata, ka tāda stila vīniem, kādi veikalos bija padomju gados, nav nākotnes. Tāpēc patērētājs, kurš «samaitājies» ar starptautisko stilu, tos var arī neizvēlēties. Taču arī gruzīnu vīni mainās, daudzi vairs nav tādi kā vecajos laikos.

Dienas Ēdienu vīna degustācijā vīnziņi atklāja gan ļoti labus gruzīnu vīnus, gan «vienkārši saldas suliņas». Visu degustēto vīnu vērtējumus meklējiet žurnālā šonedēļ un nākamajā numurā, kas iznāks 30. martā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Šo var daudz iedzert Marcipāna aromāts Bez pre

Tsinandali, Teliani Valley, 12,5%, 2008. gads.
Rimi Ls 5,60

Ainārs Sedlenieks. Tsinandali ir viens no tiem gruzīnu vīniem, kas man patīk. Ar šo sākās mana interese un mīlestība pret gruzīnu vīniem. Klasisks sauss baltvīns. Viegls, svaigs, nesarežģīts, dzerams vasarā. Garšā viegli āboli, pēcgaršā mazliet pipari.

Valentīna Grandāne. Pēc izskata mirdzošs, svaigs, nekādu oksidēšanās pazīmju. Garša gan arī nekāda dižā nav - vīns, ko var vienkārši padzerties. Tomēr oderīte šim ir, nav kraukšķīgs. Varbūt mucā pabijis? Lai raksturotu šo vīnu, pietiek pateikt, ka to var daudz iedzert. Pašam savas īpašas garšas nav, piedzerams ēdienam.

Rolands Rudāns. Neuzbāzīgi neitrāls. Viegls, sākumā drusku ziedi. Sajutu pomelo augļa noti. Pēcgaršā rūgtums. Vēlāk gan tas pazūd. Šis vīns pieprasa ļoti karstu dienu, turklāt tam jābūt ļoti aukstam. Skābumiņš rada vēlmi vēl iedzert.

Winiveria Khikhvi, 13%, 2008. gads. Vinotēkā JasaCafe Strēlnieku ielā 9 Rīgā, Ls 5,50

Ainārs Sedlenieks. Šim skābums panākts raudzējot. Viens no retajiem gruzīnu baltvīniem, kas ir sauss. Interesants vīns. Pudeli grūti atkorķēt - korķim parafīns uzliets, šķiet, roku darbs.

Valentīna Grandāne. Šim salīdzinājumā ar iepriekšējiem ir raksturs. Garša dzīvāka, iespaids individuālāks. Par aromātiem gan var runāt tikai nosacīti. Man šis šķiet dabiskāks. Kad pudele pastāv vaļā, veidojas pavisam interesants aromāts, mazliet pēc marcipāna. Jā, vīns prasa pacietību. Diezgan ilga pēcgarša. Pagaidām vislabākais no degustētajiem. Tas vaskotais korķis… Varbūt mārketinga triks, gājiens, lai pievērstu uzmanību, jo konkurence ir nežēlīga, bet varbūt papildu nodrošinājums, lai pudelē neiekļūtu gaiss. Iespējams, autora roku pieskāriens, ģimenes uzņēmuma darbs. Jo lielajās fabrikās tādus vairs netaisa.

Rolands Rudāns. Vīnā parādās mineralitāte, maizes garoziņu jūtu. Pamazām veras vaļā ābola mizas aromāts. Kaut kas dzīvs. Vīnam ir sabalansēta zīdaina garša, paliekoša. Tīkams iespaids. Piekrītu par pēcgaršu.

Talisman Kurdgelauri. Maxima, Rimi u. c. lielveikalu tīklos
Ls 3,99

Ainārs Sedlenieks. Šis daudziem varētu patikt. Nepretencioza garša, vienkāršs labi dzerams vīns. Grādu nav daudz, der vasarā, ja gribas kaut ko iedzert.

Valentīna Grandāne. Komerciāla formula. Man par saldu. Padzerama limonāde ar augļu/ogu ledeņu garšu. Garša īsa, pie lūpām paliek, dziļāk neaiziet. Mazprasīgam vīna baudītājam.

Rolands Rudāns. Tiem, kas prasa čto ņibuģ poluslaģeņkoje (kaut ko pussaldu - krievu val.). Smarža? Kaut kas no nepārtikas, ne nu gluži kartons... nevaru uzminēt. Es šo vīnu sauktu par brīnišķīgu pāreju tiem, kam patīk pussaldie, bet kas grib sākt dzert sausākus vīnus.

Sapperavi Teliani Valley, 13%, 2007. gads. Rimi Ls 6,40

Ainārs Sedlenieks. Miecvielu maz, tomēr ir. Skābs, tāpēc vienkāršai dzeršanai neder. Vīns pie šašlika, kur gaļa spēlē pirmo vijoli.

Valentīna Grandāne. Saperavi ir labākā vīnoga sausiem vīniem. Šīm vīnogām parasti ir izteikts miecvielu saturs, bet šim ir ass skābums. Asa garša - tieši tā arī uz pudeles rakstīts. Varbūt pēc minūtēm piecām harmonizēsies, bet pirmais iespaids ir šāds. Jādzer atdzesētāks (ap 15-16 grādiem ) nekā citi sarkanvīni, tad to skābumu nejūt.

Rolands Rudāns. Garšā grubulītis, graudainums. Raupjš, ass vīns. Kā gruzīnu kinžals. Un skābi ļoti sit cauri. Garša caurspīdīga, nepieķeras. Šis vīns ir lielisks pavadonis treknākam šašlikam vasarīgā novakarē. Marinējiet šašliku šajā vīnā un tad cepot šo arī uzdzeriet.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli









Hokejs 2019

Vairāk Hokejs 2019


Positivus

Vairāk Positivus














Melu tvertne

Vairāk Melu tvertne


Vēlēšanas2018

Vairāk Vēlēšanas2018






Hokejs2018

Vairāk Hokejs2018






Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018


Publikāciju iegāde

Vairāk Publikāciju iegāde










Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena




Citi

Vairāk Citi


Latvijā

Vairāk Latvijā


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Pasaulē

Vairāk Pasaulē



Velo Diena

Vairāk Velo Diena



Dienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Viedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Skolas Diena

Vairāk Skolas Diena



Valodas Policija

Vairāk Valodas Policija



Citi

Vairāk Citi



SestDiena

Vairāk SestDiena


KDi

Vairāk KDi





Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrā



Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena





Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena







Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils







Šodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā



Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms




Izklaide

Vairāk Izklaide







Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?