Šo gadījumu publiskoja LNT raidījums Tautas balss, kurā esot vērsies Kārlis, kura sieva Jelgavas slimnīcā ārstēja kājas lūzumu. Kad pienācis laiks doties mājup, ārstējošais ārsts pasaucis sirmo kungu maliņā un teicis, ka papildus vēl jāsamaksā 50 latu viņam. Oficiāli slimnīcas kasē par ārstēšanos bijis jāmaksā 125 lati. Slimnīcas izsniegtajā rēķinā ārsta prasītie 50 lati neesot parādījušies. Jau pēc tam, kad LNT ar slēpto kameru fiksēja naudas pieņemšanu, ārsts sacīja, ka naudu prasījis par terapiju, kas būs nepieciešama pacientei.
Šo gadījumu var kvalificēt pēc Krimināllikuma 326.2 panta, kas saistīts ar prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu, norāda KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs. Pēc šī panta līdz šim jau bijušas divas krimināllietas - pret kādu ārstu, kurš pieprasījis naudu par operāciju, kā arī profesoru, kurš pieprasījis samaksu par pozitīvu atzīmi eksāmenā. Turklāt arī abi šie notikumi risinājušies Jelgavā. A. Vitenburgs stāsta, ka pirms decembrī veiktajiem Krimināllikuma grozījumiem izmeklētājiem vajadzējis pierādīt «pateicības» pieprasīšanas faktu, taču tagad izmeklēšana esot atvieglota, jo pietiek pierādīt tikai pieņemšanu.
Uz to, vai ārsts, kurš pieprasīja papildu samaksu no pacientes vīra, var turpināt darbu slimnīcā, pirmām kārtām ir jāreaģē darba devējam, taču KNAB šādos gadījumos var piemērot drošības līdzekli, kas noteiktos gadījumos ir arī aizliegums ieņemt amatu, izriet no A. Vitenburga teiktā. Par konkrēto gadījumu spriest esot pāragri, jo KNAB pašlaik pārbauda raidījumā izskanējušās ziņas un šajā lietā vēl neesot pieņemti nekādi lēmumi. Savukārt Veselības ministrija aicinās Latvijas Ārstu biedrību (LĀB) izvērtēt šo gadījumu un lemt, vai naudas ņemšanā pieķertajam ārstam vajadzētu turpināt darbu, ziņo portāls zz.lv. LĀB pagaidām izteikumos portālam bijusi atturīga un norādījusi, ka par atstādināšanu vai licences atņemšanu pirms tiesībsargājošo institūciju slēdziena nevarot būt runas.