Padomē darbosies vairāki ministri, to skaitā ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības un zinātnes, veselības ministri, kā arī Saeimas komisiju pārstāvji, zinātnes un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.
Jau vēstīts, ka pēdējos gados demogrāfiskās situācijas rādītāji pasliktinās. Jaundzimušo skaits sarūk par aptuveni 10% gadā, piemēram 2010. gadā piedzima ap 19 000 bērnu, 2009. - 21 750, 2008. gadā - 23 948. Demogrāfijas eksperti aprēķinājuši, ka Latvijā vidēji sievietei reproduktīvā vecumā ir 1,2 bērni. Kaimiņiem igauņiem veicies daudz labāk - sievietei vidēji ir 1,6 bērni.
Jaunizveidotās Demogrāfisko lietu padomes nolikumā teikts, ka šī padome būs konsultatīva un koordinējoša valsts institūcija, kas izveidota, lai veicinātu valsts demogrāfiskās politikas, kā arī tās īstenošanas vienotību visos valsts pārvaldes līmeņos. Iecerēts, ka padomes sēdes notiks ne retāk kā reizi ceturksnī. «Ņemot vērā, ka šobrīd sabiedrībā ir plašas diskusijas saistībā ar demogrāfijas jautājumiem, padomes uzdevums būs izvērtēt valsts pārvaldes institūciju kopējo rīcību ar mērķi sekmēt demogrāfiskās situācijas uzlabošanos valstī,» saka Liene Užule, LM sabiedrisko attiecību pārstāve. LM no premjera vadītās padomes sagaidot dažādu jomu redzējumu, analīzi, priekšlikumus. «Šie jautājumi nav vienas nozares atbildība, bet gan vairāku iesaistītu jomu kopējā atbildība,» piebilst L. Užule.
Tiesa, demogrāfisko situāciju pēdējā laikā Saeimā apspriež vairākas komisijas, pagājušajā nedēļā darbu sāka arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas Demogrāfijas politikas apakškomisija. Uz jautājumu, vai premjera vadītā padome sadarbosies ar Demogrāfijas politikas apakškomisiju, L. Užule atbild: «Iespējams, ka abām institūcijām būs cieša sadarbība demogrāfisko jautājumu risināšanā, kas gan nav skaidrojams vienīgi ar dzimstības pieaugumu.» Jautājums par abu institūciju savstarpējo sadarbību tikšot pārrunāts jau pirmajā Demogrāfisko lietu padomes sēdē.