Dietoloģe Lolita Neimane atzīst, ka pētījuma dati nepārsteidz. Arvien par daudz ēdam sāli un par maz - augļu un dārzeņu. Sāli beram ēdienam, pat to nepagaršojot. Izmantojam arī nepareizas ēdiena gatavošanas tehnoloģijas. Ir daudz ēdienu, kam vispār sāls nav jāliek klāt, skaidro L.Neimane. Sāli vajadzēs mazāk, ja ēdienu gatavos savā sulā, cepeškrāsnī vai folijā, sutinās. Gatavojot šādi, sāls vietā var pievienot sīpolus, ķiplokus, piparus, mārrutkus un sinepes. Turklāt jāatceras, ka lielu sāls koncentrāciju satur rūpniecības produkti. Neiesaku pirkt kūpinātu šķiņķi, pamāca Neimane. Sāls izraisītie veselības riski ir kardiovaskulārās saslimšanas un hipertensija.
Pētījumi liecina arī par minerālvielu un vitamīnu - cinka, kalcija, fluora, sēra un vara - deficītu ikdienas uzturā. Izteikta ir arī dzelzs un fosfora nepietiekamība sievietēm.
L.Neimane skaidro, ka šo minerālvielu trūkums organismā ir bieža parādība. Ļoti izplatīta problēma, it sevišķi veģetāriešiem, ir dzelzs trūkums. Tas var izraisīt anēmiju, kuras pamatsūdzības ir nespēks, matu izkrišana. Veģetāriešiem jābūt gudriem, lai uzņemtu vielas, ko nevar uzņemt ar gaļu, skaidro dietoloģe. Veģetārisms īpaši populārs mūsdienās ir jaunu meiteņu vidū.