Negribētu gan tā domāt. Patlaban manā rīcībā tādas informācijas nav.
Kurš kuru un kā uzrunāja?
Šoreiz mēs paši ar savām idejām nepieteicāmies, bet gan viņi atrada mūs. Cik zinu, viņi sazinājās ar Kristīni Krasovsku, ka vēlas tikties ar Aivaru Lembergu. Tālāk jau mēs kopīgi nolēmām, ka tikšanās varētu būt paplašināta.
Cik paplašināta?
Par cilvēku loku vēl spriedīsim. Bet domāju, ka tā varētu būt vadība - ministri un partijas vadība.
Un jautājumu loks, ko domājat celt EK priekšā?
Laika gaitā tas tiks precizēts. Mums ir priekšlikumi, ko mēs gribētu pastāstīt - savu viedokli par sociālo budžetu, ka absolūti nepiekrītam pensiju un to piemaksu samazināšanai. Bet arī to, ko mēs liekam pretī - kādi ir mūsu priekšlikumi, kas varētu nodrošināt budžeta ilgtspēju. Gribam arī informēt, kādas redzam iespējamas strukturālās reformas - kaut vai tai pašā augstākajā izglītībā. Arī kādi ir mūsu priekšlikumi budžeta konsolidācijā tajos jautājumos, kur Finanšu ministrija mūs noraidīja - izvērst to paplašināti.
Nevar zināt, kā mums tas izdosies - cik ilgs būs mūsu sarunām atvēlētais laiks, grafiks, un ko viņi paši varbūt vēl vēlēsies pārrunāt. Šis patlaban ir tikai projekts, kas varētu arī mainīties atkarībā no tā, kādus mērķus šai sarunai sev būs nosprauduši aizdevēji. Tas ir viņu ziņā, jo šoreiz viņi tiešām meklēja mūs.
Par ZZS pasūtīto un Latvijas faktu veikto aptauju par Valsts prezidenta kandidātiem - kāpēc iespējamo kandidātu sarakstā iekļāvāt arī Aivaru Lembergu?
Tāpēc, ka viņš ir mūsu populārākais cilvēks. Tautā viņš ir viens no populārākajiem un atzītākajiem cilvēkiem - absolūti! Un šai aptaujā mēs pārliecinājāmies, ka konkrēti ZZS elektorāts par prezidentu gribētu redzēt tieši viņu.
Aivars Lembergs kā apsūdzētais ar uzliktiem pārvietošanās ierobežojumiem - aizliegumu izbraukt no valsts - diez vai kvalificējas par prezidenta kandidātu.
Tas ir stipri diskutējams jautājums. Nedomāju, ka kāds to viņam varētu liegt, ja viņš to stipri gribētu. Arī startēt par prezidenta kandidātu. Par to gan jājautā viņam pašam - kādas ir viņa vēlmes. Neesam dzirdējuši, ka viņš to īpaši vēlētos.
Esat koalīcijas padomē vienojušies, ka nākamgad budžeta bāzes izdevumos būs jākonsolidē 290 miljoni latu.
Tie ir aptuveni vienošanās rāmji. Redzēsim, kā mums veiksies.
Vai jūsu ar EK aizdevējiem apspriežamo priekšlikumu ņemšana vērā arī šīs nākamās konsolidācijas kontekstā šķiet neizbēgama?
Saruna par 2012. gada budžetu ir tikai pašā sākumā. Zīlēt, ar ko tā varētu noslēgties, ir ļoti grūti, jo vēl nav iziets pat viens sarunu raunds, lai saprastu koalīcijas iekšējo noskaņojumu un vēlmi. Ar gaidāmā rezultāta prognozēšanu es būtu piesardzīgs.
Intervēja Didzis Meļķis