Visi uzņēmumi noliedz, ka devuši atļauju slepenajam dienestam jebkurā brīdī piekļūt to serveriem, lai iegūtu informāciju par lietotāju datiem vai, piemēram, viņu sarakstēm internetā. Tajā pašā laikā kompānijas nenoliedz, ka tās ir sadarbojušās ar tiesībsargājošajām institūcijām.
Tādēļ Google, Microsoft un Facebook ir prasījušas ASV valdībai atļauju publiskot, kādos gadījumos un kāda veida datus uzņēmumi nodevuši specdienestiem.
«Skaitļi apliecinātu, ka uz specdienestu lūgumiem esam atsaukušies daudzkārt retāk, nekā tiek apgalvots. Google nav, ko slēpt,» apgalvo Google galvenais jurists Deivids Dramonds, kurš esot vērsies pie ASV ģenerālprokurora Ērika Holdena.
Microsoft uzskata, ka jautājumā par specdienestu pieprasījumiem atklāt personu datus ir nepieciešama plašāka caurspīdība, kas «sabiedrībai palīdzētu saprast un diskutēt par šo svarīgo tematu», raksta BBC.
Savukārt pasaules vadošais sociālais tīkls Facebook vēlas, lai sabiedrībai tiktu atklāta «pilnīga aina par to, kādus valdības pieprasījumus mēs saņemam un kā uz tiem atbildam».