Rīgā +20 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Izglābās no uzdevuma veikt varoņdarbus

Ievērojami uzlabojot sniegumu pēdējā ceturtdaļā, Ventspils basketbolisti Baltijas līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Šauļos sadeldēja 19 punktu deficītu un ar 60:66 piekāpās vietējam Šiauliai. Gala iznākums varēja būt arī vēl labāks, taču pats galvenais ir panākts, jo pirms izšķirošās spēles Ventspilī pretiniekiem netika dots vērā ņemams pārsvars. Atbildes spēli sestdien pulksten 17 pārraidīs Viasat Sport Baltic. Uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā.

Lēnīgā un haotiskā spēle abos laukuma galos apslāpēja Latvijas vicečempionu komandas spēku, taču individuāli praktiski neviens no viesiem trīs ceturtdaļu garumā nespēja uzņemties līdera lomu. No tālienes Šauļu grozus iekarot neizdevās (nesekmīgi bija pirmie 15 Ventspils basketbolistu tālmetieni), bet tā apakšā reizumis izvērsties izdevās tikai Hārvejam Grantam. Spēles pirmajā pusē atraisīties neizdevās arī laukuma saimniekiem, taču uzreiz pēc lielā pārtraukuma vairāki precīzi tālmetieni ielika pamatu nopietnam Šiauliai izrāvienam, kas ļāva pēdējo ceturtdaļu sākt ar 19 punktu pārsvaru.

Par laimi, viesiem pietika ar šo trauksmes zvanu, lai saprastu, ka šādu deficītu var neizdoties atspēlēt arī savu skatītāju priekšā. Krietni intensīvāka darbība aizsardzībā un vienkāršots uzbrukums deva augļus - divarpus minūtes pirms spēles beigām komandas šķīra divi punkti (60:62). Pēdējie uzbrukumi gan tika sasteigti, kas ļāva Šiauliai nosargāt uzvaru spēlē, taču ne pārliecību par izredzēm to saglabāt arī summā. Iespējams, sešu punktu deficīts ventspilniekiem ir pat noderīgāks par nelielu pārsvaru, lai pienācīgāk noskaņotos atbildes cīņai.