Viņa norāda, ka tā ir mācību literatūra, metodiskie līdzekļi, papildu literatūra, digitālie un elektroniskie mācību līdzekļi, uzskates līdzekļi, didaktiskās spēles, digitālie un elektroniskie izdevumi un resursi, izdales materiāli un daudzi citi. «Darba burtnīcas vairs netiek akcentētas kā noteikti nepieciešamas un izmantojamas mācību procesā, un tās pakāpeniski nomaina modernāki mācību līdzekļi,» akcentē ministrijas pārstāve.
Mūsdienu skolotājs, tāpat kā daudzu Eiropas valstu skolās, savā darbā izmantojot pēc iespējas dažādākus informācijas avotus un lietojot aizvien jaunas, inovatīvas un radošas mācību metodes.
IZM Valsts izglītības satura centrs apstiprina mācību līdzekļus, kurus ieteikts lietot konkrētos mācību priekšmetos. Mācību līdzekļi sastāvot no mācību grāmatas skolēnam un metodiskā materiāla skolotājam. Daudzas izdevniecības piedāvā arī darba burtnīcas, taču tās nav obligāti nepieciešama mācību procesa sastāvdaļa. Tāpēc ministrija aicina skolotājus izvērtēt, vai un kad darba burtnīcas patiešām nepieciešamas un kuros gadījumos iespējams izvēlēties citas mācību formas.
Tajos priekšmetos, kuros darba burtnīcas veidotas komplektā ar mācību grāmatu, piemēram, svešvalodā un sociālajās zinībās, šo komplektu var iegādāties gan par valsts budžeta, gan pašvaldību līdzekļiem. «Ja pedagogi, skolas vadība, vecāki (skolas padome) koleģiāli izlemj, ka kādā mācību priekšmetā darba burtnīcas tiešām nepieciešamas, tās var iegādāties gan par valsts budžeta, gan pašvaldību līdzekļiem, gan, protams, vecāki var iegādāties paši.
LETA