Vēl divi ir nodoti pirmsadopcijas aprūpē, un viens atrodas bērnunamā, jo viņam ir veselības problēmas. Par vienu no bērniem Rīgas Bāriņtiesai nav precīzas informācijas, jo tā lieta ir citas pašvaldības pārraudzībā.
Pagājušajā ceturtdienā Bērnu slimnīcas glābējsilītē atstātajam jaundzimušajam kādu laiku vēl jāpaliek mediķu uzraudzībā, viņš arī jāpiereģistrē, un jānokārto citas formalitātes, lai bērnu varētu nodot pirmsadopcijā. Līdz šim mazākais laiks, kad bērns no slimnīcas nonācis pirmsadopcijas aprūpē, bijis sešas dienas, vidēji tas aizņem ap 10 dienām, sacīja A. Krasnogolovs. Piemēram, februārī glābējsilītē atstātais bērns pirmsadopcijas aprūpē nonācis pēc nedēļas.
Pirmsadopcijas process ilgst līdz pusgadam, tajā laikā tiek sekots, vai potenciālajiem vecākiem un bērnam ir izveidojušas ģimeniskas attiecības, un tad tiek apstiprināta adopcija. Šis process var noslēgties arī agrāk par pusgadu, sacīja A. Krasnogolovs.
Pirmsadopcijas procesā bioloģiskajiem vecākiem vēl ir iespēja pārdomāt un nolemt tomēr audzināt bērniņu pašiem. Taču līdz šim nevienu no glābējsilītē ievietotajiem bērniem bioloģiskie vecāki neaudzina. Bāriņtiesa nevar analizēt apstākļus, kāpēc jaundzimušie tika atstāti glābējsilītē, līdz ar to arī nevar veikt preventīvus pasākumus, uzskata bāriņtiesas priekšsēdis. «Varam tikai minēt, vai problēma bijusi sociālā sistēma, ekonomiskā vai ģimenes krīze,» viņš piebilda.
Kopumā Latvijā glābējsilītēs atstāti jau deviņi jaundzimušie, viens no tiem Liepājā. Pie glābējsilītes nav uzstādītas videokameras, negribēto bērniņu tajā var ievietot anonīmi. Ja mazulis nav izsludināts meklēšanā un viņam nav vardarbības pēdu, tiesībsargājošās iestādes kriminālprocesu nesāk un vecāki netiek meklēti.
LETA