Taču no dzīvnieka ēdināšanas atkarīgs viņa veselības stāvoklis un mūža ilgums. Dzīvniekam nepieciešamas barības vielas - ogļhidrāti, minerālvielas, olbaltumvielas, vitamīni, kas nodrošina augšanu un nostiprina imūnsistēmu. Tā sacīt - kā mīluli ēdināsi, tāds viņš būs. Ja esat izvēlējies naturālo - mājās gatavoto barību, ieteiktu dzīvniekam noteikti papildus dot vitamīnus Canine Plus, kas palīdzēs gan uzturēt un saglabāt visu vecumu suņu labsajūtu un kondīciju, gan paātrinās atveseļošanos pēc slimībām un operācijām. Turklāt tableti iebarot nebūs grūti to lieliskās aknu garšas dēļ. Deva ir 1 tbl. uz 10 kg. Canine Plus sastāvā ir visi nepieciešamie vitamīni, minerālvielas, aminoskābes un gremošanas fermenti. Canine Plus lieto kursu veidā. Iesaku devu sadalīt divās daļās, pusi izbarojot no rīta, pusi - vakarā.
Ja esat izvēlējušies profesionālo barību, suns ar nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām būs nodrošināts arī bez papildu vitamīnu devas. Dzīvnieks ar barību uzņem to, kas organismam nepieciešams, pārējo izvadot laukā.
Jāiegaumē, ka nevar dzīvniekam dot tikai putru vai gaļu. Internetā pieejamas receptes, kā daudzveidīgi un garšīgi sagatavot mīluļa ēdienu no dabiskām izejvielām. Ieskatieties http://www.lovingpetsproducts.com/homemade-dog-food-recipes.
Kucēni jābaro ar vecumam atbilstošu barību, kurā vairāk proteīna un tauku, veciem suņiem nepieciešama barība ar mazāku olbaltumvielu un fosfora saturu, bet aktīviem suņiem nepieciešama kalorijām bagātāka barība ar augstāku tauku saturu.
Dzīvnieki parasti pierod pie viena veida barības, tāpēc nav ieteicama bieža barības maiņa - suņa organisms un gremošanas trakts tam nav piemērots. Strauja barības maiņa var radīt caureju, pastiprinātu gāzu veidošanos. Barība jānomaina nedēļas laikā, pakāpeniski ierastajai barībai pievienojot jauno.
Nepārbarojiet suni! Liekais svars negatīvi ietekmē dzīvnieka veselības stāvokli. Tēlaini iedomājieties, ka jūsu pārbarotais pekinietis pastaigā nēsā līdzi divas paciņas cukura. Vai jūs to gribētu? Daudzi cilvēki starp ēdienreizēm mēdz suni uzcienāt ar dažādiem kārumiem, taču arī tie veicina dzīvnieka aptaukošanos.
Cilvēki nereti vaicā - vai drīkst sunim dot pienu? Atbildu - ja pēc tā lietošanas dzīvniekam nav caurejas, pienu var dot, taču jāatceras, ka piens nav dzēriens, bet ir ēdiens. Sunim var dot vistas un tītara aknas, plaušas un citus subproduktus, taču vecākiem suņiem tie noteikti jānovāra. Suņiem nevajag dot jēlas zivis, jo tajās ir fermenti, kas noārda B grupas vitamīnus. Ja jūsu četrkājainajam kompanjonam ir īpašas vajadzības (suns sterilizēts vai alerģisks), viņam jālieto speciāla ārstnieciskā diēta. Suņiem nedrīkst dot šokolādi un rozīnes - lielākā daudzumā tie var būt toksiski.
Kaķiem svarīgas veselības funkcijas nodrošina aminoskābe taurīns. Daži kaķi atsakās no sausās barības, tad noteikti barībai jāpievieno taurīna preparāti (tabletēs vai pulverī). Cilvēki bieži baro kaķus ar zivīm. Jāatceras, ka pirms izbarošanas tās noteikti jānovāra.
*Universitātes Vetfonda veterinārārste