Valdis Dombrovskis
Vēlētāji nobalsoja par stabilitāti un prognozējamu politiku. Pirms vēlēšanām visur Eiropā bija bažas, ka būs daudz eiroskeptisku, populistisku spēku. Vismaz Latvijā šīs bažas nav piepildījušās, un vēlētāji, ņemot vērā arī ģeopolitisko situāciju, ir izvēlējušies stabilitāti. Zemo aktivitāti, manuprāt, ietekmēja vairāki faktori. Iedzīvotājiem ir sajūta, ka EP ir tālu, un viņi tik cieši neredz šo saikni starp EP lēmumiem un to, kā tas ietekmē ikdienas dzīvi. Pēc Lisabonas līguma pieņemšanas EP loma lēmumu pieņemšanā ir būtiski pieaugusi. Būtu arī jāpadomā par šo sistēmu, kur vēlētājs ir piesaistīts konkrētam iecirknim. Tā ir neelastīga sistēma. Pozitīvāk būtu, ja, tāpat kā Saeimas vēlēšanās, vēlētājs varētu balsot jebkurā iecirknī - jo īpaši šādā vasarīgā dienā, kad cilvēki brauc uz laukiem, vasarnīcām vai pludmali. Tas būtu ļāvis nobalsot daudziem, kuri to nav izdarījuši.
Andrejs Žagars
Latvijas attīstībai saraksta līderis
Jebkurš cilvēks piedzīvo kā uzvaras, tā zaudējumus. Visas neveiksmes ir jāmāk pārvarēt. Zaudējums mūs tikai stiprinās, un mēs gatavosimies Saeimas vēlēšanām. Es neizslēdzu iespēju kandidēt uz Saeimu, bet tur mūsu komandas līderis jau būs Einars Repše. Esmu iepazinis spēcīgu komandu. Esmu aizrāvies ar kaut ko jaunu. Man ir jāatbalsta cilvēki, ar kuriem esmu kopā strādājis.
Andrejs Klementjevs
Viens no partijas Saskaņa saraksta līderiem
Uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām iet ļoti motivēts vēlētājs. Saskaņas pozīcija kampaņā bija dzīvot mierīgi un uzsvaru likt uz sociāli orientētu saukli, norādot, ka problēma ir nevis krievi, bet nabadzība. Varbūt vēlētāju vajadzēja uzrunāt vienkāršāk. Man grūti izskaidrot, kāpēc Vienotībai ir tik liels atbalsts, - varbūt tāpēc, ka tā cilvēkiem garantēja drošības sajūtu. Taču gribu aicināt Vienotību neuzskatīt, ka šis ir mandāts tā turpināt savu politiku. Biju Latvijas reģionos, un tur daudzi cilvēki jūtas ekonomiski nedroši. Viena no zemās aktivitātes problēmām varētu būt arī kampaņas ierobežojumi. Ja mēnesi pirms vēlēšanām televīzijā nav reklāmas, cilvēki varbūt pēdējā brīdī uzzina par vēlēšanām un tad atklāj, ka iecirknis ir pavisam citā pilsētā. Ļoti daudzi Latvijas pilsoņi ir ārzemēs, bet balsot varēja tikai pa pastu. Problēma ir arī tā, ka no mūsu valsts ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti Latvijā parādās tikai pusgadu pirms vēlēšanām, bet par to, ko viņi tur ir paveikuši, vajadzētu informēt regulāri.
Tatjana Ždanoka
Latvijas Krievu savienības saraksta līdere
Es biju ievēlēta 2004. gadā un 2009. gadā. Vēlētāji novērtēja manu darbu un deva vēlreiz uzticības mandātu. Es ticēju saviem atbalstītājiem pretēji reitingiem, kas ir aizklātās aģitācijas sastāvdaļa. Saskaņa pārāk daudz transformējas, un vēlētājs nesaprot, kas notiek. Alfrēda Rubika vairs tur nav, arī Aleksandra Mirska - ne. Saskaņa bija pārāk pašpārliecināta, solīja paņemt trīs vietas. Es nemainos. Kāda biju, tāda esmu. Mums ir tā pati ideja, tie paši cilvēki un tā pati programma.
Aldis Kušķis
Bijušais Eiropas Parlamenta deputāts
Es vairāk gribētu, lai Latvijas politiskā vadība domātu, kas ir jādara, lai pat tropiskos laika apstākļos 30% līdzdalība būtu nepiedodami zema. Neesmu klasisks mediju patērētājs, tāpēc nevaru teikt, cik bija informācijas par vēlēšanu iecirkņu atvēršanu trešdien, ceturtdien un piektdien. Taču informācija ir bijusi, ja jau 10% nobalsoja iepriekš, bet varēja būt vēl vairāk. Latvijā partiju vidē, medijos, organizācijās neesmu novērojis diskusiju par ikmēneša Eiropas Parlamenta dienas kārtību. Ir izņēmumi, kad visa pasaule šūmējas par pirātiem, datu aizsardzību un citām globālām lietām. Taču partijām kopā ar sabiedriskajām organizācijām, medijiem katru mēnesi būtu jārīko diskusija par balsojumiem Eiropas Parlamentā, kas ir tikpat svarīgi kā tas, par ko deputāti lemj Latvijas parlamentā. Taču ar to saskaras arī citas ES valstis.
Ģirts Valdis Kristovskis
Bijušais Eiropas Parlamenta deputāts
Latvijas sabiedrība sasniegusi ES raksturīgo ieinteresētības līmeni robežās no 30% līdz 40%. Tas liecina, ka cilvēkiem ir grūti saprast politiku tālāk par savas valsts robežām, jo, lai to saprastu, ir nepieciešama pieredze un priekšzināšanu bāze. Liela daļa sabiedrības neuztver komplicēto ES modeli un samierinājusies, esot pasīvā pozīcijā vai paļāvībā uz tiem, kuriem ir izpratne. Balsošana konkrētā iecirknī, kur vēlētājs reģistrēts, padarīja šo situāciju vēl grūtāku. Vienotības panākumi nepārsteidz, jo nav profesionālāka saraksta par Vienotības. Vēlētājs novērtēja Valdi Dombrovski, arī Sandras Kalnietes devumu, strādājot ar Latvijas lauksaimniekiem. Runājot par Saskaņas rezultātu, var pieļaut, ka Krievijas agresija Ukrainā tai izdarīja lāča pakalpojumu. Saskaņas vēlētājs ir apjucis, jo varbūt nevēlas šeit Ukrainu. Savukārt Alfrēds Rubiks, turēdamies pie sociālisma principiem un godprātīgi darot savu darbu ES, ir adaptējies tajā vidē. Viņš vēlētāju acīs ir pazaudējis komunista revanšista tēlu, kā dēļ par viņu balsoja iepriekš.