Investoriem radušās aizdomas, ka viņi Latvijā tiek diskriminēti un ir saskārušies ar Latvijas amatpersonu negodīgu attieksmi. No dokumentiem izriet, ka Vitol neapmierinātība saistīta ar situāciju a/s Latvijas Kuģniecība (LK), un var noprast, ka radušās aizdomas par VN īpašumā esošās LK izsaimniekošanu. Proti, šogad notikuši vairāki no ekonomiskā viedokļa apšaubāmi darījumi. LK padomes priekšsēdētājs Māris Gailis noraidīja pārmetumus LK vadībai uzņēmuma izsaimniekošanā - LK vadība rīkojoties kā labi saimnieki grūtā situācijā, bet šādi apgalvojumi tikai kaitējot uzņēmuma tēlam.
Vitol Group 2006. gadā iegādājās 34,75% VN akciju, vēlāk pakāpeniski šo skaitu palielinot līdz 49,5 %, tādējādi iegūstot lielāko ietekmi uzņēmumā un ieceļot par tā valdes priekšsēdētāju savu pārstāvi Saimonu Bodiju. VN pieder 49,9% LK akciju, bet LK valde tika iecelta 2008. gadā, kad VN vēl vadīja par Ventspils mēram Aivaram Lembergam lojālo uzskatītā Olga Pētersone. Šobrīd VN valde cenšas panākt LK vadības nomaiņu, bet tā savukārt cenšas novilcināt akcionāru sapulces sasaukšanu, kurā varētu tikt pieņemti tai nelabvēlīgi lēmumi. M. Gailis gan uzsvēra, ka «akcionāru sapulce ir izsludināta, ja nemaldos, 18. decembrī».
Viņaprāt, VN izteiktajām bažām par LK valdes un padomes darbībām neesot pamatojuma. Piemēram, LK meitasuzņēmuma LASCO Investment īstenotā SIA Mediju nams aktīvu pārdošana esot bijis loģisks solis. Viņš gan atzina, ka ar saimnieciskiem darījumiem vienmēr var būt tā, ka kādam tie patīk, bet kādam - nē.