Kosmosa kuģis Šeņdžou-10 ar trīs apkalpes locekļiem - Nie Haišenu, Džanu Sjaoguanu un Vanu Japinu - otrdienas pēcpusdienā pacēlās no Dzjucjuaņas kosmosa centra Gobi tuksnesī, lai pēc aptuveni 40 stundu lidojuma sasniegtu 335 kilometru augstumā esošo moduli Tiaņgun - 1.
Misijas, kuras paredzētais kopgarums ir 15 diennaktis, laikā apkalpe savu kosmosa kuģi divreiz savienos ar moduli. Viena savienošanās notiks manuāli, bet otra automātiski, vēsta SPACE.com.
Šajā laikā ķīnieši arī vēlas iegūt jaunus pierādījumus, vai viņu astronauti jeb taikonauti spēj pavadīt ilgāku laika posmu izplatījumā un vai kosmiskie pavadoņi ir gatavi uzturēt viņu dzīvībai un darbam nepieciešamo vidi.
Vana Japina, kas ir Ķīnas otrā sieviete astronaute, paredzējusi novadīt nācijas vēsturē pirmo zinātnisko lekciju no kosmosa studentiem uz Zemes.
Salīdzinoši nelielais modulis Tiaņgun-1 (10,5 metrus garš un 8,5 tonnas smags) ir aizmetnis ķīniešu iecerei par lielāku kosmisko staciju, ko paredzēts izveidot līdz šīs desmitgades beigām. Tas tika ievadīts Zemes orbītā 2011. gada septembrī, un līdz šim uz to ir nosūtīti divi kosmosa kuģi, no kuriem viens bija bez cilvēku apkalpes.
Ķīnas ziņu aģentūra Siņhua ziņo, ka nākotnes kosmisko staciju veidos trīs kapsulas: divas laboratorijas un galvenais modulis, kas kopā svērs vairāk nekā 90 tonnu.