Mārcis Auziņš
Ceru, ka programmas tiks izvērtētas profesionāli. Pašlaik nav precīzas informācijas par to, kas augstākajā izglītībā tiek piedāvāts. Tāpēc gaidu mūsu programmu kvalitātes izvērtējumu uz Latvijas augstskolu fona. Tā tālāk ir ministrijas kompetence, ko darīt ar programmām. Par LU programmām esmu pārliecināts. Pašlaik ir jautājums, vai paspēsim izveidot datu bāzi. Pirmkārt, bija laika trūkums. Otrkārt, nebija skaidrs, vai tehniski tas viss darbosies. Treškārt, ir bažas par augsta līmeņa zinātniskajām publikācijām, jo, cik noprotu, paredzēts uzrādīt tikai to skaitu.
Leonīds Ribickis
RTU rektors
Mūsuprāt, veiksmīgi īstenojot projektu, tiktu veicināta starpuniversitāšu sadarbība. Kopumā RTU kā resursietilpīgāko un Latvijas tautsaimniecībā nepieciešamāko studiju programmu un pētniecības virzienu īstenotāja ir atvērta optimizācijas un kvalitātes paaugstināšanas plāniem. Arī RTU programmu skaits izskatās liels - 128. Bet, ja šo skaitli izdala uz astoņām fakultātēm, diviem virzieniem - akadēmisko un profesionālo - un trim studiju līmeņiem, tas nav daudz. Tur nav dublēšanās. Šīs studiju programmas vienkārši ir nepieciešamas.
Jānis Gardovskis
RSU rektors
Ceram, ka studiju programmu izvērtēšana viesīs skaidrību augstākās izglītības piedāvājuma tirgū, norādot uz kvalitātes līderiem katrā studiju jomā visā Latvijā, jo kvalitātes un studiju efektivitātes klasifikācijai jābūt arī valsts piešķirto finanšu līdzekļu sadales pamatā. RSU nav bažu par šo vērtēšanu, un aicinām arī citas augstskolas no tās nebaidīties. Katrai augstskolai būtu jābūt ieinteresētai programmas kvalitātes mērīšanā, ja vien tā plāno savu attīstību ilgtermiņā. RSU šajā sakarā augstākās izglītības programmu izvērtēšanu vērtē pozitīvi.