Vēsturiska vizīte
Līdz šim neviens Krievijas līderis vēl nebija apmeklējis Argentīnu, tādēļ D. Medvedeva vizītei ir vēsturiska nozīme. «Krievijas prezidenta vizīte ir ļoti svarīga, jo liecina, ka Maskavai ir pastiprināta interese par šo strauji augošo un perspektīvo reģionu,» paziņojis Aleksandrs Dogadins, Krievijas vēstnieks Argentīnā.
Maskavas centieni palielināt savu ietekmi Latīņamerikā tiek vērtēti arī kā atbildes gājiens uz ASV aktīvo darbību pēcpadomju telpā, piemēram, Austrumeiropā un Vidusāzijā, ko Krievija uzskata par savu ietekmes zonu. Jau vairākus gadus lielākais Krievijas draugs Latīņamerikā ir Venecuēlas prezidents Ugo Čavess, kurš nolēmis sekot sava elka Fidela Kastro piemēram un attīstīt ciešas saites ar Maskavu. Venecuēla kļuvusi par vienu no lielākajiem Krievijas ieroču pircējiem, aktīvi tiek attīstīta sadarbība arī enerģētikā.
Pēc analītiķu domām, atšķirībā no padomju laikiem, kad PSRS centās palielināt savu ietekmi Latīņamerikā galvenokārt politisku mērķu vārdā, šoreiz Maskavai ir galvenokārt ekonomiskas intereses, jo Krievija meklē noieta tirgu savām precēm un tehnoloģijām.
Līdzīgu mērķu vārdā Krievija vēlas attīstīt sadarbību arī starp BRIC grupas valstīm. BRIC grupā apvienojušās četras valstis (Brazīlija, Krievija, Indija un Ķīna), kuru ietekme nākotnē varētu strauji palielināties.
BRIC pastarītis
Šajās dienās Brazīlijā notiks BRIC valstu līderu sanāksme, kurā plānots apspriest šo valstu kopīgās intereses. BRIC valstis apvieno 42% pasaules iedzīvotāju, 26% teritorijas un 14,6% kopprodukta. BRIC valstu līderi lepojas, ka pēdējos gados uz šo valstu rēķina ir ap 50% pasaules ekonomikas pieauguma.
BRIC grupas mērķis ir laika gaitā kļūt par vadošo spēku pasaulē, pastumjot malā līdzšinējos līderus (ASV un Eiropas Savienību). Piemēram, šīs valstis iecerējušas gāzt no troņa ASV dolāru kā pasaules ekonomikā dominējošo valūtu. Šāds scenārijs būtu saskaņā ar Kremļa sludināto vīziju par «daudzpolāro pasauli».
Taču komentētāji atgādina, ka neapmierinātība ar ASV īstenoto politiku ir teju vai vienīgais, kas vieno BRIC valstis, jo tām ir ļoti daudz atšķirību. Piemēram, ekonomikas izaugsmes ziņā Krievija pašlaik ir neapšaubāms pastarītis, jo ieslīgusi smagā krīzē, kamēr citās BRIC valstīs turpinās izaugsme. Krievijas laikraksts Vedomosti ironizē par D. Medvedeva izteikumiem, ka Maskava ar interesi vēro pārējo BRIC valstu dinamisko attīstību. «Labāk būtu ne tikai vērojuši, bet arī pamācījušies no viņiem,» secina Vedomosti.