Domes izpilddirektors Aldis Ābele Dienai norādīja, ka statuja būs Ventspils muzeja īpašums un to uzstādīt plānots augustā. «Skulptūru uzstādīs pilsētas reljefa augstākajā punktā, un šī teritorija ir apsargājama. Turklāt bronzas skulptūrā ir daudz, un tā nav vienkārši paņemama padusē un aiznesama,» bailes no krāsainā metāla zagļiem noraidīja A. Ābele.
Jautāts, kā vērtēt šādu «greznumlietu», Siguldas mērs Uģis Mitrevics (RANA) Dienai teica: «Visām pašvaldībām šobrīd ir grūti, arī Siguldai, jo sociālais budžets trīs mēnešos ir pārsniedzis visus rāmjus. Grūti pateikt, vai ir atbilstošais laiks šādiem projektiem. No otras puses - tūristi ir jāpiesaista, un viena lieta, ar ko to darīt, ir tā sauktās mazās arhitektūras formas. Siguldā tomēr šobrīd rūpes ir par fundamentālākām lietām - ceļi, kas ved uz tūrisma objektiem, brūk kopā, un pa gaisu jau tie ārzemnieki neatlidos.»
Savukārt Liepājas mērs Uldis Sesks (Liepājas partija) attrauca: «To jau jums jāprasa Ventspilij, es jau nezinu, kā viņiem tur iet.»
Viņš gan neaizmirsa paslavēt arī savu pilsētu: «Pilsētā vides objektus laiku pa laikam uzstādām - tā tomēr ir pilsētas vizītkarte. Neesam domājuši ne par briežiem, ne par aļņiem, bet pagājušajā gadā esam uzstādījuši pilsētas himnas tēlus - laivinieks dēli tēš, dzintara latvieši krogos sēž, telefonists stabā sēž. Nesen, kad tos atklājām, Imants Kalniņš stāstīja, kā tie radušies - tie visi ir liepājnieki, kuri savulaik kopā ar viņu muzicējuši.»