K. Annans rosinājis Sīrijā izveidot pagaidu valdību, kuras sastāvā ietilptu gan B. el Asada, gan opozicionāru atbalstītāji. Opozicionāri likuši noprast, ka nepiekritīs jaunam miera plānam, ja vien tajā netiks pieprasīta B. el Asada atkāpšanās pirms vienotības valdības izveides. Lai gan plānā noteikts, ka valdībā nav vēlamas personas, «kuru klātbūtne varētu kaitēt pārejas procesam un apdraudēt valsts uzticamību vai kavēt izlīguma centienus», tajā nav norādīts, ka B. el Asadam būtu obligāti jāpamet prezidenta krēsls.
K. Annana aprīlī piedāvātais miera plāns cieta neveiksmi un nespēja apturēt asinsizliešanu.
Krievija paziņojusi, ka atbalstīs pagaidu valdības izveidi, taču atteikusies pieprasīt B. el Asada atkāpšanos. «Mēs neatbalstām un nevaram atbalstīt it nekādu iejaukšanos vai risinājumus, ko diktē ārvalstis,» Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova teikto citēja BBC.
Sīrijas kaimiņvalsts Turcija pierobežā izvietojusi militārtehniku, arī raķešu palaišanas un pretraķešu iekārtas. Solis sekoja kā atbildes reakcija Sīrijas pagājušās nedēļas rīcībai, kad tā notrieca Turcijas iznīcinātāju. Damaska uzstāj, ka lidaparāts notriekts tās teritorijā, taču Ankara to noliedz.
Tuvo Austrumu eksperts Deivids Hartvels no drošības jautājumu analītikas kompānijas IHS Jane ziņu aģentūrai Reuters Turcijas rīcību nodēvēja par pragmatisku un racionālu atbildes soli. Viņš uzsvēra: «Damaska tagad vienu reizi jau ir brīdināta. Šaubos, ka sekos otrs brīdinājums.»
Ceturtdien Sīrijā turpinājās asas sadursmes un opozicionāri uzbruka galvenajai tiesas ēkai. Valsts televīzija vainu novēla uz «bruņotām teroristu grupām».