Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Līderiem aizmukt neizdevās

Pārākums bumbas kontrolē un prasmīgāka vārtu momentu realizācija sestdien veicināja laukuma saimnieka FK Ventspils uzvaru pār LMT virslīgas līderi Skonto Latvijas čempionāta pirmā riņķa pēdējā kārtā 2:1. Rīgas komandai šis bija pirmais zaudējums šogad virslīgā. Pie trim punktiem sestdien tika arī čempions Liepājas metalurgs - 2:0 ar Tranzit.

Skonto virslīgā septīto spēli pēc kārtas laukuma centru uzticēja pieredzējušajiem pussargiem Astafjevam un Laizānam, lai gan pirms sezonas galvenais treneris Aleksandrs Starkovs pauda nodomu regulāri sākt ar vienu gados jaunu pussargu. «Komandā valda sportiskā konkurence - spēlē spēcīgākie,» paskaidroja Starkovs. Ilggadējais Latvijas valstsvienības duets gan neattaisnoja liktās cerības. Ventspilnieki Tukura, Zjuzins, Dedovs un partneri veicināja mājinieku pārsvaru ne tikai centrā. Spēles 15. minūtē pie Skonto vārtiem bija uzreiz četri stūra sitieni pēc kārtas, taču atklāt rezultātu izdevās otrā puslaika sākumā. Teicamu Solovjova piespēli izgājienā izmantoja Aleksejs Višņakovs (1:0). Brīdi vēlāk sologājienu pāri visam laukumam ar sitienu vārtu tuvajā stūrī noslēdza Čirkins (2:0).

Otrā dzeltenā kartīte nigērietim Tukuram 64. minūtē FK Ventspils atstāja mazākumā, taču Skonto spiediens pēdējās 25 minūtēs cerēto rezultātu nenodrošināja (1:2).

FK Ventspils2
Metalurgs2
Blāzma

Vārti: A. Višņakovs (48.), Čirkins (54.); Pētersons (82.). Brīdinājumi: Zjuzins, Tukura, Koliņko, E. Višņakovs, Postņikovs; Rode, I. Tarasovs. Noraidījumi: Tukura (65. - FK Ventspils). Tiesnesis: V. Direktorenko. Skatītāji: 1000

Metalurgs2
Blāzma

Vārti: Grebis (63.), Spasojevičs (90. +1.) Brīdinājumi: Surņins, Grebis; Kuvšinovs, Čamhanovs Tiesnesis: A. Golubevs. Skatītāji: 1000

Metalurgs2
Blāzma

Vārti: Bezzubovs (11.), Zuntners (25.), Kalniņš (52.), Čistjakovs (66.). Brīdinājumi: Osipovs, Javoišs, Krainis; Zuntners, Paplavskis, Macions. Noraidījumi: Osipovs (61.), Krainis (73. - abi Blāzma). Tiesnesis: A. Treimanis. Skatītāji: 200

Metalurgs2
Blāzma

Vārti: Gongadze (6.), Kurma (14.), Kļimovs (20.), Budilovs (48.), Šabala (54., 72.), Siņicins (71.), Džanelidze (73.), Stuglis (90. +3.). Brīdinājumi: Maksimovs (26.), Truševs (78.). Tiesnesis: A. Anufrijevs. Skatītāji: 100

Metalurgs2
Blāzma

Vārti: Džaliašvili (19); Bogdaškins (54.). Brīdinājumi: Sokolovs, Kovaļovs; Kazura, V. Lapkovskis.

FK Jaunība 9 1 1 7 5-32 4
Rezultatīvākie: Artūrs Karašausks 8, Žuniors (abi Skonto) 8, Oļegs Malašenoks (FK Jelgava) 7, Deniss Rakels (Liepājas metalurgs) 6

Kārtas Top 5

Dilemma. Skatītājiem atliek izvēlēties, vai stadionā skatīties LMT virslīgas spēles vai palikt mājās pie TV ekrāniem un skatīties Pasaules kausa finālturnīru. Piemēram, FK Ventspils uz spēli pret Skonto vilināja ne tikai samazinot biļetes cenu uz 50 santīmiem, bet arī dalot brīvbiļetes. Viens tūkstotis līdzjutēju sestdien stadionā bija!
Atvaļinājums. Virslīgas sezonas pašā karstumā tribīnēs jāsēž FK Ventspils uzbrucējam Andrejam Butrikam, kurš gaida pārejas atļauju no sava iepriekšējā kluba Ceahlaul. Nostiprināties Rumānijā 27 gadus vecajam Butrikam neizdevās.
Vienos vārtos. Rezultatīvāko spēli šogad sarūpējušas abas turnīra pastarītes Jaunības un Olimpa/RFS komandas (0:9). Olimpa pirmajā uzvarā turnīrā šogad vārtus guva astoņi dažādi futbolisti. Pārliecinošākā uzvara virslīgā pieder Skonto futbolistiem - 15:2 pret Valmieras FK 1998. gadā.
Uz tribīnēm. Pirmā riņķa pēdējā kārta bija ne tikai bagāta vārtu guvumiem, bet arī noraidījumiem. Rēzeknē tika noraidīti uzreiz divi Blāzmas futbolisti. Tiesa, jau pirms tam mājiniekiem bija triju vārtu deficīts.
Pāreja. Liepājas metalurgs, iespējams, papildinās sastāvu ar Latvijas valstsvienības centra aizsargu Pāvelu Mihadjuku, kurš ir bez darba.