Pašreiz pilsētas centrālajā daļā ir tikai dažas sabiedriskās tualetes, turklāt daudzas no tām vakara stundās un naktī nav pieejamas. Piemēram, vienīgā maksas tualete Brīvības pieminekļa tiešā tuvumā Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī strādā līdz plkst. 22.00. Turpretim pašvaldības tualetes, kas ir pieejamas visu diennakti, Vecrīgā ir tikai divas - 11. novembra krastmalā un Kungu un Grēcinieku ielas stūrī.
«Dabīgi, ka situācija ir neapmierinoša,» tam, ka mazmājiņu trūkst, piekrīt Pilsētas attīstības komitejas vadītājs Sergejs Dolgopolovs (SC). Deputāts skaidro, ka pašvaldības visas ieplānotās stacionārās tualetes ātrāk par nākamo gadu uzbūvēt nebūs iespējams, jo atrastās vietas ir jāsaskaņo ar būvvaldi un tām jāpievada inženierkomunikācijas. Tādēļ kā alternatīva sešās vietās iecerētas pārvietojamās tualetes, ar kādām «ir pilna visa Sanktpēterburga». Taču konkursā izvēlētais uzņēmums nesen atteicās šādus moduļus uzstādīt. «Viņi saskaitīja, ka var nopelnīt pārāk mazu naudu, ja par ieeju ņem tikai 20 santīmus, kā mēs vienojāmies. Mūsu prasība bija, ka ar laiku vajadzētu arī invalīdu vietiņu ierīkot, bet tad viņi pateica nē,» stāsta A. Aļeksejenko un norāda, ka tagad domei jāmeklē jauns sadarbības partneris.
Vienīgā jaunā tualete šajā vasarā varētu tapt Alberta laukumā. Tā būs stacionāra, un to, iespējams, atklās augusta vidū, sola departamenta direktors.
Diena jau rakstīja, ka dome sabiedriskām tualetēm izraudzījusies 18 vietas pilsētas centrā. Pašvaldība ir gatava par savu naudu pieslēgt ūdensapgādi, kanalizāciju, elektrību un veikt citus priekšdarbus, bet cer tualešu celtniecību par saviem līdzekļiem uzticēt privātfirmām, kam pēc tam ļaus pelnīt no ieejas maksas. Līvu laukuma tualetes uzturētāja - kompānijas L&T vadītājs Reinis Ceplis apšauba, ka kāds atsauksies, jo sabiedriskās tualetes nav peļņu nesošs bizness. L&T par savu tualeti no pilsētas gadā saņem ap 90 000 latu.