Festivāls iepazīstina ar radošām norisēm un personībām dažādās mākslas un dizaina nozarēs, stāsta kinoteātra Kino Bize vadītājs Māris Prombergs.
Šīs nedēļas nogalē jau otru gadu Kuldīgā notiks Dizaina filmu festivāls, kura programmā iekļauti seši pilnmetrāžas darbi un divas īsfilmu izlases, ko varēs noskatīties Kuldīgas Kultūras centrā, kā arī brīvdabas kinoteātrī Goldingen Knight Cinema. «Tas atrodas skaistā vietā - Pilsētas dārzā ar skatu uz Ventas rumbu un seno ķieģeļu tiltu. Ir vērts redzēt,» ieintriģē Kuldīgas mākslinieku rezidences vadītāja Ilze Supe.
Māris Prombergs šīgada festivāla piedāvājumā īpaši izceļ vairākus darbus. Viņš vērš uzmanību uz atklāšanas filmu Mikrotopija, kas tiks demonstrēta piektdien, 1. augustā, plkst. 22.30. «Tā atsedz vairāku veiksmīgu arhitektu, būvnieku un mākslinieku sapņus par dzīvi mazās, mobilās vai pagaidu telpās,» atklāj Kino Bizes vadītājs. Nākamajā dienā varēs noskatīties Amerikas Kinoakadēmijas balvai Oskars nominēto darbu Skaistule un bokseris, kas ir intīms un sirsnīgs Ņujorkā dzīvojošu japāņu mākslinieku portretējums. Noslēgumā tiks izrādīta pasaulē ievērību guvusī filma Atrodot Vivianu Meieri par noslēpumainu auklīti ar simtiem ģeniālu fotogrāfiju.
Īsfilmu programma Pilsētvide īsmetrāžā apkopo videomateriālus par Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 fināla projektiem un to autoriem. Savukārt otra īsfilmu programma Kino žurnāli, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu, piedāvā videofragmentus, kuros iemūžinātas XX gadsimta 60. un 70. gadu automašīnas, mājas, radioaparāti, tālruņi, žaketes, brilles un frizūras. «Ceram, ka iespaidi raisīs vielu pārdomām un sarunām,» piebilst Kuldīgas mākslinieku rezidences vadītāja. Diskusijas neformālā gaisotnē varēs turpināt kafejnīcā Pagrabiņš, kas būs atvērta līdz pulksten trijiem naktī.
Dizaina filmu festivāls Kuldīgā izies ārpus kino robežām, kad pirmajā dienā notiks Pecha Kucha pasākums, kurā ar prezentācijām uzstāsies dažādu nozaru profesionāļi. Festivālā varēs apskatīt arī divas izstādes - 20 Francijas dizaina ikonas. Dialogs un Andra Vītoliņa ekspozīciju Arhitektūra un morāle. «Tās ir filozofiskas pārdomas par pilsētbūvniecības ietekmi uz domāšanu vai otrādi: pēdējās desmitgades mantojums nereti atgādina sabiedrības nespēju kontrolēt notiekošos procesus pieaugošā patēriņa ietekmē un pārejošas modes diktētas alkas pēc mājokļa jaunbūvē, noraidot seno kā vērtību,» par mākslinieka darbiem saka I. Supe.
Ar visu festivāla programmu var iepazīties interneta vietnē www.kinobize.lv.