Uzņēmēju organizāciju nepatika pret nākamā gada budžeta projektu ir saprotama. Saprotama arī vēlme savu pozīciju paust ne tikai t. s. konsultācijās ar politiķiem (ja jau tas ir bezjēdzīgi), bet ar radikālākiem līdzekļiem. Tomēr ideja par ieriebšanu, pieprasot masveidā PVN atmaksu, diez vai nesīs vēlamo rezultātu. Patīk mums tas vai nepatīk, bet valsts rīcībā ir pietiekami daudz represīvu instrumentu, lai prasītājus novestu līdz kliņķim ar papildu pārbaudēm, uzrēķiniem utt. Savukārt drauds pārcelt darbību uz citu, jēdzīgāku (pēc organizāciju domām) valsti tiek lietots arī citur pasaulē, tomēr to reāli īstenot var uzņēmumi, kuru ienākumi nav sevišķi atkarīgi no mītnes zemes (piemēram, starptautiskās bankas, kas draud bēgt no Londonas uz Ņujorku vai Singapūru). Mūsu dumpinieku gadījumā tas gluži tā nav.
Kādas citas iespējamās formas? Ja organizācijām liekas, ka tās apmāna, tad nepiedalieties šajās konsultācijās! Jo jūsu dalība varas lēmumus leģitimizē, un ir bezjēdzīgi pēc tam skaidroties, kurš ko pārpratis, teicis vai solījis. Lai tad jums netīkamā vara nevar ierakstīt savos papīros, ka ir notikušas konsultācijas ar sociālajiem partneriem. Galu galā aiciniet savus biedrus atturēties ziedot politiskajām organizācijām - varbūt politiķiem tās šķitīs lielākas briesmas.
Droši vien ir vēl citas iespējas. Tikai nedraudiet «nograut» budžetu, jo tad cietēji būs galvenokārt tie cilvēki Latvijā, kuri par varas lēmumiem nav vainīgi.