Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Nepieļāva pārsteigumus

Stabils sniegums servē nodrošināja Latvijas tenisistam Ernestam Gulbim pārliecinošu uzvaru Francijas atklātā čempionāta otrajā kārtā pret argentīnieti Fakundo Banjisu. Ernests šajā turnīrā trešo kārtu sasniedzis otro reizi karjerā un pirmo - pēc piecu gadu pārtraukuma. Tajā viņa pretinieks piektdien būs čehu veterāns Radeks Štepāneks.

Jau pirmā seta sākumā gūtais punkts pie pretinieka serves ļāva Gulbim (17. pasaules rangā) gana viegli uzvarēt pirmajā setā pret Banjisu (143.), taču otrajā ilgstoši neizdevās lauzt cīņas gaitu. Tiesa, daudz iespēju nebija arī pretiniekam, jo argentīnietim nekādi neizdevās tikt galā ar Gulbja servēšanu, un visas spēles gaitā viņš tikai reizi tika pie breikbumbas iespējas, turklāt Latvijas tenisists ļoti pārliecinoši to neitralizēja. Brīdī, kad otrajā setā jau neizbēgams šķita taibreiks, Gulbim beidzot izdevās lauzt pretinieka servi un gūt izšķirošo pārsvaru. Šī epizode Banjisu salauza, par ko liecina palikšana «uz nullītes» trešajā setā.

Bažas gan rada tas, ka Gulbis no 19 breikbumbām izmantoja tikai sešas, lai gan iepriekš veiksmīgajos turnīros tieši pārliecinošā savu iespēju realizācija bija viens no viņa lielākajiem trumpjiem. Iespējams, gana vieglā spēles gaita tomēr atstāja iespaidu uz koncentrēšanos spēles svarīgākajās epizodēs.

Lai gan Francijas atklātais čempionāts ir vienīgais no sezonas četriem Grand Slam turnīriem, kurā Gulbis ticis līdz ceturtdaļfinālam, pēc 2008. gadā gūtā panākuma Parīzes kortos viņam nav veicies, un šogad viņš tikai otro reizi spēlēs trešajā kārtā. Viņa pretiniekam Štepānekam (43. vieta) aiz muguras ir divas smagas cīņas pret argentīnieti Fakundo Argveljo (6:7 (8:10), 3:6, 6:4, 6:3, 6:2) un krievu Mihailu Južniju (6:0, 3:6, 6:3, 6:4). Līdz šim pret desmit gadu vecāko pretinieku Gulbis ir spēlējis veiksmīgi, uzvarot visās trijās savstarpējās cīņās. Gulbis gan norādījis, ka Grand Slam turnīros ir bezjēdzīgi ņemt vērā iepriekšējās cīņas, jo tajās apstākļi ir ļoti atšķirīgi. Spēlei vajadzētu notikt piektdien, taču tās aptuvenais sākuma laiks būs zināms ceturtdien vēlu vakarā.