Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

No Tallinas pārved otro uzvaru

Neizskaidrojams kritums pēdējā ceturtdaļā nedaudz sabojāja kopējo iespaidu par Latvijas dāmu basketbola valstsvienības sniegumu Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē Tallinā. Lai gan igaunietes tika itin pārliecinoši uzvarētas (74:56), līdzīgi kā pirmajā spēlē neiztika bez viļņveidīga snieguma, īpaši jau galotnē.

«Tajā brīdī, kad ir jābūt par sevi pārliecinātām un šis divdesmit punktu pārsvars vēl jāpalielina, mēs nedaudz atlaižam,» izlases galvenajam trenerim Ainaram Zvirgzdiņam radusies viela pārdomām. Treneris strikti nosaka, ka to atkārtot nākamajās spēlēs nedrīkst. Svētdien latvietes uzņems Itālijas komandu, kas ir galvenā konkurente cīņā par pirmo vietu kvalifikācijas turnīra C grupā.

Latvijas basketbolistes spēli sāka pārliecinoši, par prieku prāvajam līdzjutēju pulkam, kas skaitliski no igauņiem nedaudz atpalika, bet skaļuma ziņā bija tālu priekšā, jau pirmās ceturtdaļas beigās sāka izrāvienu, no 13:12 panākot 29:14. Spēles akcents atkal tika likts uz spēli groza apakšā, kur Latvijas izlases garās spēlētājas bija meistarīgākas par pretiniecēm un demonstrēja lielisku cīņassparu. No groza apakšas latvietes guva 40, bet igaunietes - 14 punktus. Spēles gaitā lūzumu panāca Anete Šteinberga, kura ar agresīvu cīņu zem groza guva iespējas gūt punktus un piespieda pārkāpt noteikumus pretiniecēm. Tieši pret viņu divas no savām īsā laikā sakrātajām četrām piezīmēm nopelnīja viena no pretinieču līderēm Vīve-Kaja Rebane. Lai gan šī spēlētāja turpināja spēlēt daudz, viņa to darīja bez ierastās pārliecības un agresivitātes.

Viss šķita ritam pēc Latvijas izlases scenārija, un šim izrāvienam vajadzēja kļūt par izšķirošo spēlē. Būtībā tā arī bija, jo vadības groži spēles gaitā tā arī nemainījās. Tiesa, pēdējā ceturtdaļā igaunietes ar ātru tempu un pāris sekmīgiem tālmetieniem prata saasināt intrigu, vairākkārt pietuvojoties līdz ar vienciparu skaitli rakstāmai starpībai. Īstajā laikā uz pretinieču precīzajiem tālmetieniem atbildēja Elīna Babkina, ar diviem īsā laikā realizētiem trejačiem piezemējot laukuma saimnieču ambīcijas. Beigās pārsvars atkal tika palielināts līdz 18 punktiem.

«Kopumā esmu apmierināts ar spēli, īpaši jau ar pirmajām trīs ceturtdaļām, kas bija ļoti labas no aizsardzības viedokļa. Pretiniecēm bija ārkārtīgi grūti ne tikai gūt punktus, bet pat izdarīt metienus,» pēc spēles atzina Latvijas izlases treneris Zvirgzdiņš. Pie mīnusiem viņš minēja jau otrajā spēlē pēc kārtas piedzīvoto neizskaidrojamo kritumu pēdējā ceturtdaļā un solīja līdz nākamajiem mačiem censties to novērst. «Vēl arī uzbrukumā ir jūtams, ka mums ir daudz dažāda līmeņa spēlētājas, tāpēc šobrīd tā saskaņa nav tik laba, kā mēs vēlētos. Teorētiski mums tās iespējas uzbrukumā šajā spēlē bija ļoti daudz, taču no groza apakšas metām garām,» norādīja treneris. «Spēles kvalitāte paliek arvien labāka. Šodien bijām jau ļoti mobili, nespēlējām tik sasprindzināti kā pirmajā spēlē. Viss iet uz labo pusi. Vēl ir jāpanāk, lai tās spēlētājas, kuras palēnām sāk izvirzīties par līderēm, ilgāk paliktu laukumā.»

Jau svētdien Rīgas Olimpiskajā sporta centrā uzņemsim Itālijas izlasi, kas ir galvenā konkurente cīņā par pirmo vietu grupā. Uz finālturnīru brauks grupas uzvarētāja un piecas no sešu grupu otrās vietas ieguvējām.