Aizdomās turamo skaitā ir trīs cilvēki - viens būvnieks un divas amatpersonas, kas atbildīgas par ugunsdrošības noteikumu ievērošanu.
Jau tuvākajās nedēļās Rīgas pils ugunsgrēka lieta tiks nodota kriminālvajāšanai, bet paralēli arī sāks procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu divām juridiskām personām - būvuzņēmumiem. Tiem pašlaik ir arestēti 62 konti un 110 automašīnas, pastāstīja VP pārstāvis Dairis Anučins. Policijas pārstāvis gan tieši neapstiprina, kuri uzņēmumi tie ir, taču arī nenoliedz, ka runa ir par būvkompāniju apvienību SBRE, kurā ietilpst divi no vadošajiem Latvijas būvuzņēmumiem Re&Re un Skonto būve.
Būvkompāniju pilnsabiedrība SBRE, kas vada pils atjaunošanas darbus un iepriekš kategoriski noraidījusi savu vainu vēsturiskās celtnes ugunsgrēkā, pagājušajā nedēļā nāca klajā ar paziņojumu, ka ir gatava nekavējoties iemaksāt nodrošinājumu - piecus miljonus eiro par visiem Rīgas pilij ugunsgrēkā nodarītajiem zaudējumiem. Tādējādi būvnieki apliecinājusi gatavību uzņemties pilnu atbildību par pērnā gada jūnijā notikušo ugunsgrēku, ja tiesa viņus atzīs par vainīgiem.
Latvijas Televīzija, atsaucoties uz izmeklēšanas informāciju, iepriekš vēstīja, ka ugunsgrēku izraisīja bezatbildīga strādnieku rīcība. Ugunsgrēka dienā virs Svētku zāles pils bēniņos sagrieztas vecās ventilācijas caurules un kāda dzirkstele izsaukusi uzliesmojumu. Celtnieki ugunsgrēku apdzēsa, izmantojot divus ugunsdzēšamos aparātus, taču ugunsgrēka vietu neviens nepalika uzraudzīt, kā arī par notikušo netika informēta Militārā policija.
Diena jau rakstīja, ka pērn naktī no 20. uz 21. jūniju notikušajā ugunsgrēkā Rīgas pilī izdega vairāk nekā trīs tūkstoši kvadrātmetru, cieta gandrīz visas lielākās zāles un arī vairāku muzeju krājumi, kas atradās celtnē. Turklāt postījumus nodarīja ne tikai uguns, bet arī ūdens, ar kuru nācās liesmas dzēst. Izmeklētāji vēlāk pils bēniņos atrada zāģus, kas tika izmantoti cauruļu zāģēšanai, kā arī izlietotus ugunsdzēšanas aparātus.