Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Pirmais mērķis sasniegts

Līderu meistarība un visas komandas labā spēles organizācija Latvijas dāmu basketbola valstsvienībai palīdzēja izcīnīt otro uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīrā - 76:59 pār Ungārijas komandu. Jau pirms pēdējās spēles ar Grieķiju latvietes nodrošinājušas tiesības turpināt cīņu par medaļām. Otrajā posmā Latvijas valstsvienība Arēnā Rīga spēlēs ceturtdien, sestdien un pirmdien plkst.20.15. Pretiniecēs būs Spānija, Slovākija un Čehija vai Ukraina. Precīza spēļu secība kļūs zināma otrdienas vakarā.

Valstsvienības galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa prognozētais Ungārijas basketbolistu spiediens uz groza apakšu, kas lielā mērā izpalika pirmās dienas mačā ar Grieķiju, šoreiz piepildījās. Gan jau ungāru trenerim Lāslo Ratgeberam nebija paslīdējušas garām latviešu kadru problēmas «garajā galā». Pret mūsu divām «īstajām» centra spēlētājām cīņā pārmaiņus tika raidītas četras spēlētājas, un partneres cītīgi centās viņas virzīt metieniem.

Taču Latvijas aizsardzība tādam pavērsienam bija gatava un pēc 0:4 (3.minūtē) tā palīdzēja ieskrieties arī uzbrukumam. Toni uzdeva komandas kapteine Gunta Baško, tam atsaucās citas līderes. Jau 18.minūtē par uzvaru šaubu vairs nebija (40:18), jo garus atslābuma brīžus šis valstsvienības modelis nemēdz pieļaut.

Otrajā puslaikā iedvesmas un precizitātes uzbrukumā gan mazliet pietrūka (59:46 - 33.), tomēr labi sāktais tika gana droši pabeigts. Pilnai laimei trūka tikai vienmērīgāka visu spēlētāju ieguldījuma punktu gūšanā.

11:20, 24:40, 41:57