Izskanēja ierosinājums, piemēram, no 20 uz piecām dienām samazināt termiņu, kurā pašvaldībai jāpieņem lēmums, sasaucot domes ārkārtas sēdes. Bija arī ierosinājums svītrot šo normu, bet paredzēt pārejas periodu līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām, taču tas arī tika noraidīts.
Jānis Lagzdiņš (TP), pēc kura domām, pašvaldībām nav jādod iespēja izmantot pirmpirkuma tiesības, informēja, ka 17 gadu laikā zemesgrāmatā ir reģistrēti 533 443 īpašuma pirmpirkuma līgumi. Taču tikai 37 pašvaldības 112 gadījumos ir izmantojušas savas pirmpirkuma tiesības. Viņš arī uzsvēra, ka ir vismaz deviņi veidi, kā apiet šo likuma normu, piemēram, īpašumu atsavinot pa daļām vai dāvinot. No 1993. līdz 2009.gadam ir reģistrēti 121 460 dāvinājuma līgumu, liecina Tiesu administrācijas apkopotā informācija, kas bija J. Lagzdiņa rīcībā.
Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis uzskata, ka pašvaldībām nemaz nav šīs tiesības jāizmanto masveidā, taču tās ir jāsaglabā. Viņš izteica aizdomas, ka pirmpirkuma tiesību atņemšana varētu būt saistīta ar mērķi «īpašuma cenas nodzīt zem tirgus cenas, lai tad šos īpašumus iegūtu tie, kuriem ir naudas resursi». Ja novadiem un pilsētām šīs tiesības atstāj, nebūtu iespējams tirgū notikt darījumiem, kas neatbilst tirgus cenai, mākslīgi samazinot īpašuma kadastrālo vērtību, uzskata A. Jaunsleinis. Viņš arī uzsvēra, ka sarunās ar Starptautisko Valūtas fondu esot izskanējis atbalsts pašvaldību pirmpirkuma tiesību saglabāšanai.
Tie, kuri atbalstīja pirmpirkuma tiesību svītrošanu, to argumentēja ar sarežģīto procedūru, kas apgrūtina darījumus ar īpašumiem, - cilvēkiem katrā gadījumā ir jānāk uz pašvaldību ar darījumu aktu, jāpiedāvā pašvaldībām tiesības iegādāties īpašumu un 20 dienas jāgaida, kamēr tā pieņem lēmumu, vai izmantos šīs tiesības, lai iegūtu īpašumu savu funkciju veikšanai. Pret šo tiesību atņemšanu bija arī visas deviņas lielās pilsētas, informēja to pārstāvis Jānis Kalviņš. Dalījās arī deputātu domas, piemēram, par tiesību saglabāšanu bija Zaļo un Zemnieku savienība, kā arī viens no Tautas partijas deputātiem - bijušais pašvaldību ministrs Māris Kučinskis, kurš pievienojās tiem, kas uzskatīja, ka ir pāragri atņemt vietējām varām šo iespēju, kamēr likumā nav noteikta skaidra īpašumu atsavināšanas kārtība, kas ļautu iegūt īpašumus sabiedrības vajadzībām. Runa ir par zemi un ēkām, jo pirmpirkuma tiesības uz dzīvokļiem, kuri arī pašvaldībām būtu nepieciešamas, tām jau ir atņemtas, atgādināja LPS priekšsēdis A. Jaunsleinis.