Marionešu «valstī» nav pat puslīdz precīzi zināms ne iedzīvotāju, ne balsstiesīgo skaits, bet vēlēšanu gali, protams, tiks savilkti. Jaunajā «parlamentā» (34 vietas) iznāk savs kaktiņš gan pozīcijai, gan opozīcijai. Ja ne citādi, par to parūpēsies Krievijas atsūtītie «starptautiskie» novērotāji.
Demokrātijas imitācija ir kopš PSRS laikiem labi pazīstama masu rotaļa, kas Krievijā atguva otro elpu līdz ar Vladimira Putina iesēšanos prezidenta krēslā. Nav nekāda pamata domāt, ka Dienvidosetijā notiek kaut kas cits.
Dienvidosetijas un Abhāzijas valstiskās neatkarības atzīšana pieder Krievijas pagājušā gada lielākajām kļūdām. Par to nākas maksāt, un ne jau tikai naudā vien. Fakts, ka abu Gruzijas separāto provinču neatkarību nav atzinusi neviena NVS valsts, labi ilustrē, ko tās klusībā domā par lielo brāli. Krievijas vienīgais reālais ieguvums ir kara bāzes, kas dod iespēju apdraudēt Gruziju.
Jaunuzradušās «kaimiņvalstis» Krievija, no vienas puses, tā kā nevar pamest likteņa varā, taču, no citas ,- nav skaidrs, ko ar tām pasākt tālāk. Skaidrs ir tikai viens - ēst būs jādod.