Rīgā +20 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Rekorduzvara Samarā

Problēmas sportā ne vienmēr nozīmē sliktu sniegumu. Tieši otrādi - dažkārt tās liek sapurināties un koncentrēties uzdevumam vēl vairāk. To apliecina arī VEF Rīga komanda, kas, palikusi bez vairākiem līderiem, smagas izbraukuma sērijas vidū izcīnīja svarīgu uzvaru VTB Vienotajā basketbola līgā. Turklāt tiešais konkurents cīņā par vietu astoņniekā Samaras Krasnije Kriļja ar bijušo vefiešu līderi Kasparu Bērziņu ierindā izbraukumā tika sakauts ar 87:46. Tā ir rīdzinieku pārliecinošākā uzvara šī turnīra vēsturē.

Latvijas vicečempionu sastāvā pēc neilga pārtraukuma atgriezās centra uzbrucēji Ronalds Zaķis un Bamba Falls, taču viņi vēl nebija gatavi nopietnam spēles laikam un pienesumam rezultāta veidošanā. Joprojām spēlēt nevar rīdzinieku uzbrukuma līderis Džeralds Robinsons, bet Krievijas vīza vēl nav nokārtota jaunpienācējam Sīdžejam Herisam. Skaidrs, ka šajā sezonas daļā lielākas vai mazākas problēmas ir teju katram basketbolistam.

Ar to visu VEF Rīga Samarā dominēja no spēles pirmās līdz pēdējai minūtei. Ar agresīvu aizsardzību izdevās piespiest pretiniekus bieži kļūdīties, kas ļāva gūt daudz vieglu punktu uzbrukumā. Nepievīla arī precizitāte, un atkal īstajā brīdī prata «izšaut» Artūrs Strēlnieks, kuram realizēti 3 no 4 tālmetieniem, bet Jānim Timmam precīzi 5 no 10 «trejačiem». Tikmēr pretinieki, kuri arī cīnās ar sastāva un snieguma problēmām (piedzīvoti astoņi zaudējumi pēc kārtas), slīga arvien dziļāk pārliecības trūkuma purvā.

Vefieši pārsvaru audzēja ar ātrumu 10 punktu ceturtdaļā, tāpēc galā iznāca graujošais +41. «Precīzi izpildījām spēles plānu un spēlējām ļoti solīdi. Esmu priecīgs par uzvaru, jo pēdējā laikā daudz cīnāmies ar traumām. Arī Samarā dažiem mūsu spēlētājiem radās papildus veselības problēmas,» VEF Rīga galvenais treneris Nikolajs Mazurs bija gandarīts par sniegumu, bet piesardzīgs par situāciju komandas «lazaretē».