Romiešu celta III gs. p. m. ē., Glastonberija apvīta dažādām teikām un nostāstiem. Daži vēsturnieki uzskata, ka pats Jēzus apmeklējis Glastonberiju. Kopā ar savu sekotāju Jāzepu no Arimatejas viņi uzcēluši nelielu kapelu, virs kuras šobrīd atrodas Glastonberijas abatijas drupas. Citi tic, ka Glastonberija atrodas uz mītiskās Avalonas salas, kas bieži pieminēta leģendās par karali Arturu.
Pār Glastonberiju un Somersetas lēzenajām pļavām noraugās arī Tora kalns, kas bijis svēts gan senajām pagānu tautām, gan ķeltu druīdiem, gan kristiešiem. Tā pakājē iekārtots parks un dārzi, kā arī Kausa aka - avots, no kura var padzerties rūsgano, ar dzelzi bagāto ūdeni. Interesanti, ka tā temperatūra vienmēr ir +11 °C. Dažas leģendas vēsta, ka tieši šeit apglabāts grāls. Ar vai bez grāla parks ir skaisti iekārtots un pilns noslēpumainu vietiņu, kur pārīši var nozust netraucēti baudīt divvientulību.
Glastonberijas nedaudzās ieliņas ņirb no dažādiem neparastiem veikaliem. Blakus viens otram var atrasties gan veikals, kur smaržo pēc budistiem raksturīgiem smaržkociņiem, gan veikals, kurā piedāvā iespaidīgus sudraba kausus, grāmatas par raganām un citas komerciālā pagānisma preces. Kādā veikalā ieraugu bukletu, kas vēsta, ka netālu apskatāms Raganu maģijas muzejs. Katrs no šiem veikaliem ir kā mikropasaulīte, un veikalu darbinieki ir tikpat neparasti kā to preces. Arī uz ielām pārsvarā redzam sievietes garos svārkos un lakatos, rokās nesot pudeles ar avota ūdeni. Paskatos uz savām ikdienišķajām drēbēm un jūtos, kā iekāpusi citā pasaulē.
Pētot Glastonberijas sīkās ieliņas, meklējam Dievietes templi. Tā misija ir atjaunot seno Dievietes reliģiju, kas bijusi izplatīta visā pasaulē vismaz līdz V gs. p. m. ē. Pārsteigti atklājam, ka tas atrodas kādas nelielas mājas otrajā stāvā. Templis ir nekas cits kā liela istaba gaiši violetos toņos ar visai vienkāršu altāri, uz kura novietota Dievietes glezna, ziedi un aizdegtas smaržīgas sveces. Lai gan telpa nebija īpaša, sajūta, kas pārņem, ir svētsvinīga un nomierinoša, kā esot baznīcas dievkalpojumā iespaidīgā katedrālē.
Tempļa pagalmā, pie kādas citas mājas durvīm, novietota Budas statuja zelta krāsā. Netālu no tempļa atrodas Glastonberijas abatijas drupas, kā arī New Age, budisma un hinduisma centri.
Lai gan Glastonberija ir maza pilsēta ar nieka 10 000 iedzīvotājiem, šeit blakus var mierīgi eksistēt vairākas reliģijas, un to svētvietas bieži vien ir tās pašas. Tas man lika aizdomāties, ka galu galā visas reliģijas meklē līdzīgus kopsaucējus. Tā vietā, lai savā starpā nebeidzami strīdētos, tām vajadzētu sadzīvot, kā tas notiek Glastonberijā.