Biržas izpēte un restaurācijas projekts tika pasūtīts Arhitektoniskās izpētes grupai AIG. Būvniecības un restaurācijas darbus veica būvfirmas RBS Skals un Re&Re. SIA Re&Re Restaurācijas daļas vadītājs Roberts Vecums-Veco stāsta, ka darbs biržā esot bijis gods un prieks. Viņš lepojas ar meistariem, kuri darba procesā apguvuši daudz jauna, lai atbilstoši XIX gadsimta tehnoloģijām atdarinātu kokgriezumus, zeltījumus, gleznojumus u. c. Projektā tika iesaistīti speciālisti no Itālijas un Vācijas, lai apmācītu vairāk cilvēku darbam ar mākslīgo marmoru, jo vietējiem meistariem, kuri prot šo tehnoloģiju, nebūtu bijis pa spēkam pieveikt pusotra tūkstoša kvadrātmetru, ko aizņem mākslīgais marmors vien. Muzeju atklāj divas izstādes, kas simboliski rāda jaunā muzeja orientāciju gan uz vēsturisku mantojumu, gan laikmetīgām izpausmēm mākslā.
Izstāde Austrumu porcelāns un Nīderlande: Austrumu un Rietumu mijiedarbība XVII gadsimtā veidota sadarbībā ar diviem Nīderlandes ziemeļprovinces muzejiem. Ekspozīcijā būs izcili Ķīnas un Japānas porcelāna priekšmeti, kas XVII gadsimtā ieplūda holandiešu tirgū un būtiski ietekmēja tālāko materiālās kultūras attīstību Nīderlandē un pārējās Eiropas valstīs.
Laikmetīgo mākslu pārstāv Venēcijas stikla izstāde Glasstress Rīga - darbi no Berengo studijas. Tās kuratori Helēna Demakova un Adriano Berengo piedāvā apskatīt latviešu un ārvalstu mākslinieku darbus, kas reflektē īpašos Venēcijas zīmoliem. «Tie nav tikai gondolas, lustras vai spoguļi. Mākslinieki rada darbus gan par Nāvi Venēcijā, gan par ierobežoto teritoriju, attiecībā uz kuru savulaik dzima geto jēdziens, gan par savdabīgo lagūnas pilsētas kupolu noskaņu, gan par daudzām citām parādībām.