12. novembrī kanāla teritorijā pie Rīgas brīvostas tika konstatēts, ka bebri sākuši grauzt kanāla krasta nostiprinājuma pāļus, kā arī vairāk nekā 100 gadu veca ozola saknes.
Ar esošo finansējumu Rīgas dārzi un parki ir veikuši vairākkārtīgus aizsardzības pasākumus gan kokus apstrādājot ar augu aizsardzības preparātiem, gan uzliekot metāla sietus. Diemžēl šie pasākumi nav devuši vēlamo rezultātu un turpmākai cīņai ar bebriem aģentūrai finansējuma neesot. Arī Rīgas Vides aizsardzības fondam finansējuma, ko varētu novirzīt bebru izķeršanai, nav.
Sazinoties ar Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) speciālistiem, aģentūra noskaidrojusi, ka pašlaik bebriem ir miera periods, jo tiem dzimst mazuļi, un bebri aktivizēsies rudens periodā. Tāpēc LATMA speciālisti iesaka rudens periodā bebrus izķert, pretējā gadījumā pilsētas kanālā dzīvojošie bebri nodarīšot vēl līdz šim nepieredzētus postījumus, kuru novēršana pilsētai izmaksāšot ļoti dārgi.
Tāpēc aģentūra lūdz Rīgas domes Mājokļu un vides komiteju izskatīt un atbalstīt bebru izķeršanu no pilsētas kanāla, piesaistot LATMA speciālistus, un piešķirt no Rīgas domes rezerves fonda nepieciešamo 2750 latu finansējumu.
Komiteja šo jautājumu plāno skatīt ceturtdien, 3. jūnijā. Vides komiteja iepriekš atzina, ka Rīgai būs jāmācās sadzīvot ar bebriem, kuri iemitinājušies pilsētas kanālā.
Rīgā uzskaitīti vairāk nekā 120 bebri. Dzīvnieki dzīvo pilsētā un tās rajonā. Bebri «saimnieko» arī vairākās citās vietās Rīgā, piemēram, Ķīšezera apkārtnē un Sarkandaugavā.