Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Sagādā otro sensāciju

Četri vārtu guvumi spēles pēdējās desmit minūtēs ļāva Francijas hokejistiem sagādāt jau otro sensāciju pasaules čempionātā un vēl vairāk attālināt 2012. gada finālisti Slovākiju no vadošo četrinieka. Deiva Hendersona vadītie franči līdzās Soču olimpisko spēļu neveiksminiekiem norvēģiem iekārtojušies starp A grupas vadošajām komandām.

Francijas valstsvienība jau pirmajā spēlē šokēja pašu galvenā trenera Hendersona tautiešus olimpiskos čempionus kanādiešus (3:2 papildlaikā), taču komanda smagi piezemējās jau nākamajā spēlē pret Itāliju (1:2). «Īpaši nepatīkami, ka neizmantojām tik daudz iespēju. Lielisks bija viņu vārtsargs, viņi spēlēja no sirds, taču tāpat bija arī mums. Vienkārši šoreiz nokļuvām nepareizajā pusē,» atzina Hendersons.

Pirmdien viņa vadītā komanda tikās ar Slovākiju, kas turnīru sāka ar 2:3 zaudējumu Čehijai un 1:4 neveiksmi pret Kanādu. Līdz pat pēdējās trešdaļas vidum nekas neliecināja par vēl vienu Francijas sensāciju, jo slovāki kontrolēja cīņas gaitu un bija vadībā ar 3:1. Visu kājām gaisā sagrieza divi Slovākijas spēlētāju noraidījumi, kas Francijai ļāva minūtes laikā panākt līdzsvaru. Uzreiz pēc tam divu spēlētāju pārsvars jau bija slovākiem, taču franči to izturēja un uz pacēluma viļņa izveidoja vēl vienu ofensīvu, kas vainagojās ar Damjēna Flerī gūtajiem uzvaras vārtiem. Vēl viena ripa ielidoja jau tukšos slovāku vārtos. «Trešajā spēlē pēc kārtas mēs visu izsējām trešajā periodā. Tas ir nepieņemami. Mēs pārāk daudz pārkāpām noteikumus, devām viņiem iespēju, un viņi to izmantoja,» pikts par iznākumu bija slovāku hokejists Mareks Hriviks.

Pārliecinoši čempionātu sākuši norvēģi, kuri pirms pāris mēnešiem Sočos palika pēdējie olimpiskajā turnīrā. Viņi ar 3:0 apspēlēja Itāliju un izglābās no 0:2 pret Dāniju (4:3) spēlē, kurā arī daudz izšķīra disciplīna. Norvēģi visas četras reizes izcēlās pēc dāņu pārkāpuma - trīskārt tika realizēts skaitliskais pārsvars, bet vēl reizi ripa Simona Nilsena vārtos nokļuva pēc soda metiena.

Otrdien pulksten 16.45 Itālija tiksies ar Dāniju spēlē, kas var izrādīties ļoti svarīga cīņā par palikšanu augstākajā līgā, bet četras stundas vēlāk Norvēģija un Zviedrija cīnīsies par vadību grupā pēc trešās kārtas.

Dānija 2 0 0 0 2 3:7 0
Zviedrija - Čehija 4:3, Slovākija - Francija 3:5, 12.V vēlu vakarā spēlēja Čehija - Kanāda