Prezidenta pārstāvji ziņoja, ka V. Janukovičs slimojot ar akūtu elpceļu slimību un ciešot no drudža. «Mēs neesam ārsti, taču skaidrs, ka temperatūra nepazūd vienas dienas laikā,» pārstāvji izvairījās norādīt, kad 63 gadus vecais prezidents varētu atgriezties darbā.
«Tā izklausās pēc «diplomātiskās slimības»,» ziņu aģentūrai Reuters sacīja Rostislavs Pavļenko, kurš pārstāv opozīcijas partiju UDAR. «Tas ļauj Janukovičam izvairīties no likumu parakstīšanas, ļauj netikties ar opozīciju un distancēties no lēmumiem, kas pieņemti politiskās krīzes risināšanai.»
Taču slimība V. Janukoviču nav atturējusi no skarbu paziņojumu izplatīšanas. Viņš ceturtdien apgalvoja, ka valsts vara darījusi it visu, kas tās spēkos, lai risinātu samilzušo krīzi, un kritizēja opozīciju par nemieru kūdīšanu. «Mēs esam izpildījuši visus pienākumus, kurus vara uzņēmās,» prezidentu citēja NEWSru.com. «Tomēr opozīcija turpina uzkurināt situāciju un liek ļaudīm stāvēt salā tikai dažu līderu politisko ambīciju dēļ.»
V. Janukoviča komentāri sekoja pēc tam, kad parlaments bija apstiprinājis likumprojektu par aizturēto protestētāju amnestiju. Arestētie gan tikšot atbrīvoti tikai tad, ja 15 dienu laikā protestētāji atbrīvos ieņemtās ēkas un laukumus, kuros mītiņi notiek jau kopš novembra beigām. Protestētājus šī prasība saniknojusi, un viņi pārmet varai, ka tā arestētos «sagrābusi ķīlniekos».
«Manuprāt, Janukovičs zaudē prātu. Kā var radīt likumu, balstoties uz kaulēšanos?!» laikrakstam Diena sacīja sašutušais kijevietis Aleksejs Oriščenko. «Viņš burtiski izvirza ultimātu un draud kaitēt nevainīgiem, taču aizturētiem cilvēkiem, ja protestētāji nepadosies.»
Kā ziņoja AP, nav skaidrs precīzs protestos arestēto cilvēku skaits. Kāds opozīcijas politiķis informēja, ka «gūstā sagrābti» 328 cilvēki. Ukrainas prokuratūra ceturtdien ziņoja, ka arestēti 140 demonstrantu.
Šonedēļ parlaments atcēla arī protestus ierobežojošos likumus un prezidents pieņēma premjera Mikolas Azarova demisiju. Šādi izpildīta daļa protestētāju prasību, taču demonstranti sola nepadoties, kamēr no amata neatkāpsies pats V. Janukovičs.
Protesti aizsākās novembrī, kad V. Janukovičs atteicās parakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību. Protestos miruši vismaz pieci cilvēki un vairāki simti ievainoti.