Nočnoi Dozor valde paudusi gandarījumu, ka Rīgas dome leģionāru gājienu šogad ir aizliegusi. Tā vienlaikus atgādina, ka pagājušajā gadā, lai gan bijis analoģisks aizliegums, Daugavas vanagi gājienu tomēr sarīkojuši, taču policija tā norisē nav iejaukusies, bet «antifašisti», kas centušies gājienu izjaukt, aizturēti. Nočnoi dozor pārstāvji norādījuši, ka Daugavas vanagi arī šogad gatavojas doties gājienā, tāpēc organizācija kopā ar «antifašistisko organizāciju» biedriem plāno «organizēti ierasties Rīgā, lai par notiekošo ievāktu informāciju», ziņo LETA.
Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta direktors Nils Muižnieks intervijā Dienai TV norāda, ka 16. marts ir kļuvis par datumu, kurā visu veidu ekstrēmisti gorās mediju priekšā. «Es neredzu, ka tas beigsies drīzā nākotnē,» prognozē N. Muižnieks un stāsta, ka arī viņa radi ir bijuši leģionā, taču viņš neuzskata viņus par varoņiem. «Viņi bija upuri, lielgabala gaļa Hitleram.» N. Muižnieks atzīst, ka viņš vēlētos, lai leģionāru piemiņas pasākumi nenotiktu Rīgā, bet, piemēram, leģionāru apbedījuma vietā Lestenē.
Diena jau ziņoja, ka Rīgas dome aizliedza visus 16. martā pieteiktos pasākumus, ņemot vērā Valsts policijas (VP) un Drošības policijas (DP) informāciju par būtiskiem sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumiem plānoto pasākumu laikā. Vēlāk iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) gan apšaubīja pašvaldības lēmuma pamatotību, uzsverot, ka VP un DP sniegtajos atzinumos neesot bijuši ieteikumi aizliegt pasākumus. Drošību iestāžu ziņojumos arī neesot bijis norādīts uz iespējamiem plaša mēroga incidentiem, kas nopietni varētu apdraudēt sabiedrisko kārtību un drošību. Rīgas domes lēmumu Administratīvajā rajona tiesā lūguši atcelt Daugavas vanagi, kas bija iecerējuši rīkot gājienu cauri Vecrīgai līdz Brīvības piemineklim, kā arī Latvijas Antifašistiskā komiteja, kas bija iecerējusi rīkot «antinacistisku sapulci» pie Laimas pulksteņa. Tiesa pirmdien izvērtēs domes aizliegumu pieteiktajiem pasākumiem.
Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka arī pērn Rīgas dome 16. martā neatļāva rīkot pieteikto Daugavas vanagu gājienu un atteica arī apvienībai Rodina. Abas organizācijas pašvaldības lēmumu pārsūdzēja tiesā, kas pieņēma domei labvēlīgu lēmumu. Taču tik un tā vairāki simti cilvēku 16. martā pie Brīvības pieminekļa nolika ziedus un dziedāja patriotiskas dziesmas, ko pavadīja antifašistu protesta saucieni un svilpieni. Policija toreiz aizturēja vairākas personas.