Eva Bindere ir dzimusi Mežaparkā, bet šīs mājas otrajā stāvā dzīvo jau četrpadsmit gadu kopā ar meitu Annu, dēliņu Valteru un vīru arhitektu Vilni Šlaru. Var teikt, ēkai ir laimējies. Vismaz tās otrajam stāvam, kur dzīvo ģimene. Eva priecājas, ka labajos gados «neiegrābāmies neadekvātos kredītos, kurus tagad daudzi nevar nomaksāt».
Toties mājā ir daudz vēl nerealizētu ieceru. Dzīvoklis tiek atjaunots mazpamazām, viss ir tapšanas procesā. Evas un Viļņa mērķis ir saglābt ēkā to, kas vēl saglābjams. Tualete, kas remonta gaitā atdalīta no vannas istabas, gan piedzīvojusi viskrasākās pārmaiņas. Moderns sienu krāsojums, santehnika, flīzes - Eva smej, ka tualete patīk visiem. Man patīk romantiskā bordīte pie griestiem virtuvē un gaitenī. Vilnis to esot noskatījis kādā Valdemārielas namā un nokopējis zīmējumu. Apskatot agrāko mājas plānojumu, atklājusies niša un aizmūrēts mazs lodziņš virtuves zonā. Izveidota precīza loga kopija, bet nišā tagad iekārtota plīts, veļas mazgājamā un žāvējamā mašīna. Vilnis senās vērtības pamana visneticamākajās vietās. Tā viņš pie blakusmājas, kuru arī projektējis Tīzenhauzens, atradis izmestas veco laiku durvis. Tagad tās rotā dzīvojamās telpas.
Dzīvoklī ir divi Viļņa Šlara autordarbi. Telpu nestandarta izmēru dēļ Vilnis pats zīmēja virtuves iekārtu, un arī apjomīgais grāmatu plaukts lielajā istabā ir viņa izdomāts un salikts no veikalā nopērkamām metāla konstrukcijām un dēļu plauktiem. Grīdas līstes, kas gan vēl nav pieliktas, viņš izveidoja kā kārbas, kas aptvers gar sienām izvilktās caurules. Berga bazārā pirktie krēsli lieliski pieskaņoti virtuves iekārtai. Gaismeklis virtuvē virs galda ir slavena 80. gadu dizaina ikona, lielajā istabā acis priecē dēļu grīda, vannas istabā atstāta nejauši atsegta ķieģeļu siena. It kā sīkumi, bet tie veido kopainu. Pamatīgumu un gaumi dzīvoklī jūt uz katra soļa. Cieņa un pietāte pret latviešu kultūras mantojumu te ir nezūdošas vērtības.