CSDD šefs Andris Lukstiņš skaidroja, ka vairums 20 plānoto stacionāro fotoradaru atradīsies Rīgā un tās apkārtnē, kas skaidrojams ar lielāko satiksmes intensitāti un negadījumu vietu koncentrāciju, skaidroja Lukstiņš. Jāatgādina, ka savulaik privātā komersanta Vitronic radari tika izvietoti sabiedrībā pretrunīgi vērtētās vietās, kas raisīja aizdomas par vēlmi iedzīvoties peļņā.
Turpmākajās kārtās fotoradaru tīklu paplašinās arī reģionos. Pašlaik gan vēl nav skaidrs, cik stacionārie fotoradari izmaksās, jo vēl nav galā iepirkuma konkurss. Iepriekš veiktie aprēķini liecina, ka viena šāda radara provizoriskās izmaksas varētu būt ap 42 000 eiro. Nav arī zināms, kad varētu iegādāties pārvietojamos fotoradarus. Pašlaik Valsts policijas rīcībā ir tikai četri pirms vairākiem gadiem iegādāti pārvietojamie fotoradari. Pašlaik šādu ierīču iegādei ir Ceļu satiksmes drošības padomes konceptuāls atbalsts, un skaidrs, ka pašlaik prioritāri tiek domāts par stacionāro ierīču iegādi. Valsts policijas Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs teica, ka būtu jāiegādājas vismaz 15 pārvietojamo fotoradaru - pa vienam uz visiem valsts galvenajiem ceļiem Latvijā.
Pērn satiksmes negadījumos gājuši bojā 179 cilvēki - par diviem vairāk nekā 2012. gadā. Arī šogad pirmajos divos mēnešos bojāgājušo skaits palielinājies, salīdzinot ar šādu pašu laika periodu pērn. Tas nozīmējot, ka jebkura tehniskā risinājuma ieviešana ātruma kontrolei ir apsveicama, sacīja A. Velšs. Jau iepriekš nolemts, ka no 2013. līdz 2017. gadam ik gadu paredzēts iegādāties 20 fotoradarus. To pirkšanai plānots izmantot līdzekļus no CSDD peļņas.