Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Svarcēlāja Koha Ķīnā paceļ bronzu

Perspektīvā Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha ar jaunu valsts rekordu izcīnīja trešo vietu Ķīnas pilsētā Naņdzjinā notiekošajā pasaules jaunatnes olimpiādē. Svara kategorijā līdz 48 kilogramiem 16 gadu vecā sportiste summā pacēla 165 kilogramus, paliekot aiz ķīnietes Huihuas Dzjanas un ziemeļkorejietes Songumas Ri.

Koha pirmajā disciplīnā raušanā pacēla 75 kilogramus smagu stieni, tas bija otrais labākais rezultāts pēc galvenās favorītes Dzjanas (88 kg). Ri pacēla par trim kilogramiem mazāk. Grūšanā atkal uzvarēja Dzjana (105 kg), Ri pacēla 93, bet Koha - 90 kilogramu. Summā latvietei bija vienāds pacelto kilogramu skaits ar Ri, taču konkurente, kura arī sasniedza personisko rekordu, ieņēma augstāku vietu mazāka svara dēļ. Kohai vienīgais neveiksmīgais cēliens bija pēdējais grūšanā, kad viņai neizdevās tikt galā ar 94 kilogramiem, kas nodrošinātu otro vietu.

Līdz ar to Koha sasniegusi jaunu Latvijas rekordu, par diviem kilogramiem pārspējot pašai piederošu sasniegumu.

Olimpiādes pirmajā sacensību dienā pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka apakšgrupas turnīrā ar 2-0 (21:12, 21:8) pārliecinoši uzvarēja Kazahstānas sportistes Jekaterinu Lasjutu un Annu Pimenovu. Kopumā priekšsacīkstēs paredzētas piecas spēles, un apakšgrupas četras spēcīgākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.

Peldēšanas sacensībās Jānis Šaltāns 100 metru distanci uz muguras veica 57,00 sekundēs, ieņemot 17. vietu un paliekot starp pusfināla rezervistiem, savukārt 50 metros brasā meitenēm Dana Kolidzeja (33,28 sek.) finišēja 24. vietā un pusfinālā neiekļuva.

Šāvēja Agate Rašmane ieņēma desmito vietu sacensībās ar pneimatisko pistoli desmit metru distancē. Kvalifikācijā viņa sakrāja 370 punktu, taču, lai tiktu astoņniekā un finālsacensībās, pietrūka divu punktu.