Tā saņēma arī ceļamaizi no bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, kura kongresam atsūtītajā apsveikumā saka: «Līdz ar vienotas partijas izveidi Vienotība nostiprina savas pozīcijas kā nopietns un paliekošs spēlētājs uz Latvijas politiskās skatuves, kas nāk ar praksē jau pārbaudītu un vēlētājiem skaidri saprotamu piedāvājumu gaidāmajās Saeimas ārkārtas vēlēšanās».
Videoapsveikumu bija atsūtījis arī Igaunijas premjers Andruss Ansips un Somijas valdības vadītājs Jirki Katainens, kuri uzteica kolēģi V. Dombrovski, jo viņa vadītā valdība esot paveikusi «ļoti nozīmīgu darbu, lai izvestu valsti no krīzes uz izaugsmes un attīstības ceļa». V. Dombrovski kā premjera kandidātu delegāti atbalstīja lielā vienprātībā, viņam pašam atturoties. Tāpēc neskaidrs palika S. Āboltiņas teiktais, ka valde V. Dombrovski izvirzījusi «pēc grūtām debatēm». Vienotība apstiprināja arī V. Dombrovska plānu stabilai Latvijas attīstībai, kas paredz ražošanai un investīcijām labākos apstākļus un zemāko bezdarba līmeni Baltijā - ne vairāk kā 7%. Premjera uzstāšanās gan bija tik monotona, ka apgrūtināja uztvert tajā jaunos vēstījumus. Attiecībā uz konkurētspējas novērtējumu V. Dombrovskis kā mērķi izvirzīja nepieciešamību Pasaules Bankas Doing Business indeksā no 27. vietas 2010. gadā pārvietoties uz 18. vietu 2014. gadā. Viņš arī solīja: «Tuvākajos trijos gados apņemamies nodrošināt nodokļu sistēmas stabilitāti, ieviešot moratoriju nodokļu paaugstināšanai.»
Vienotības līderi lepojās ar sasniegto, stāstīja par iecerēm, bet neaprunāja konkurentus un nekašķējās savā starpā. S. Āboltiņa teica, ka apvienības misija bijusi izglābt valsti no kritiena bezdibenī, bet tagad svarīgi sasniegto noturēt un nepazaudēt. Kā viņa, tā Ģ. V. Kristovskis atzina - lai to paveiktu, pašiem jābūt vienotiem. Ģ. V. Kristovskis to konkretizēja: «Ir jānodrošina vismaz uzticība un atklātība lēmumu pieņemšanā, kas patiesībā ir vienīgais garants partijas labai pārvaldībai, un nav šaubu, ka tā ir klibojusi.» Dažas dienas pirms dibināšanas sapulces PS valde bija nemierā, ka S. Āboltiņa visu vārdā runājusi par sadarbību ar Saskaņas centru. To Ģ. V. Kristovskis pieminēja arī sestdien: «Absurdi ir meklēt skaidrojumu koalīcijas veidošanai ar Saskaņas centru tās vēlētāju daudzskaitlībā! SC vēlētājs joprojām nesaprot nacionālas Latvijas valsts intereses un iespējas.» Sadarbību ar citiem spēkiem apsveikumā pieminēja arī V. Vīķe-Freiberga: «Jau pirms vēlēšanām kategoriski noraidīt dialoga iespējamību ar potenciāliem partneriem manā uzskatā ir nopietna stratēģiska kļūda, jo tā var novest pie nonākšanas citu partneru pārlieku liela iespaida un pat šantāžas valgos.»
Pat ja Vienotības līderiem izdosies izveidot koleģiālas savstarpējās attiecības, tai ir vēl vairāki uzdevumi, par kuriem runāja potenciālais ģenerālsekretārs Artis Kampars. Viņaprāt, Vienotības vēsturiskā misija ir nostiprināt sabiedrības uzticību partiju sistēmai, kas nozīmē atbalsta palielināšanu Saeimai, valdībai un politiķiem ar sabiedrības iesaisti politiskajos procesos un katras partijas saikni ar ierindas biedriem reģionos. Līderu uzstāšanās liecināja, ka viņiem nebūs viegli pietuvināties vienkāršajam cilvēkam un izprast dzīvi ārpus Rīgas. Tikai SCP priekšsēdis A. Štokenbergs, šķiet, tam ir gatavs, jo runā nolasīja arī dažas īsziņas, ko saņēmis kā iekšlietu ministrs par nelaimēm novados, lai ilustrētu realitāti. Debates parādīja, ka būs arī konkurence uz amatiem valdībā. Partijā ir vismaz trīs izglītības ministra kandidāti - ne tikai Ina Druviete, kuras runa bija vairāk akadēmiska, bet arī kultūras ministre Sarmīte Ēlerte, kura ar viegli uztveramiem piemēriem stāstīja, kā Latvijā var veidot kvalitatīvu izglītības sistēmu pēc Somijas piemēra. Par izglītību runāja arī bijušais kultūras ministrs Ints Dālderis. Vienotības pirmais kongress paredzēts 26. novembrī, kad būs pabeigta JL, PS, SCP un apvienības darbības izbeigšanas procedūra. Līdz tam strādās valde, kurā ir S. Āboltiņa, A. Štokenbergs, Ģ. V. Kristovskis, V. Dombrovskis, Kārlis Šadurskis, Artis Pabriks, Dzintars Zaķis, Arvils Ašeradens, Aleksejs Loskutovs, Silva Bendrāte, Sanita Stelpe, Karīna Korna, Edgars Jaunups, Jānis Avotiņš un Krišjānis Bušs. Skaitliski Vienotība vēl nav lielākā partija, jo politisko ietekmi zaudējusī LPP/LC norāda, ka tajā ir 3763 biedri. JL Vienotībā ienāca ar 1358 biedriem, Pilsoniskajā savienībā ir ap 600, bet SCP pēc pārreģistrācijas - 270 biedru.