Sestdiena, 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta

Turpina pārsteigt

Uzvarai Rīgā bijām vēl tuvāk nekā Berlīnē! FK Ventspils galvenais treneris Nuncio Cavetjēri pēc neizšķirta 0:0 ar Nīderlandes klubu Heerenveen jutās, kā zaudējis divus punktus, nevis izcīnījis vienu. «Spēlētāji guva neatsveramu pieredzi. Heerenveen iepriekšējā spēlē bez gūtiem vārtiem bija vēl kādas sešas izdevības, taču Rīgā viņiem tik daudz iespēju nebija, tāpēc esmu apmierināts ar komandas aizsardzību.»

Cavetjēri pārsteidza jau ar pirmajām minūtēm - FK Ventspils aizsardzību veidoja pieci futbolisti! Uzbrukumā vientuļi klaiņoja Edgars Gauračs, kura rezultatīvais sitiens pirms divām nedēļām palīdzēja gūt punktu Berlīnē (1:1). Galvenais, ka šāda taktika darbojās! Viesu uzbrukums atdūrās kā pret Ķīnas mūri, bet FK Ventspils organizēja bīstamus pretuzbrukumus. Vienā no tiem Gauračs aizbēga no Heerenveen aizsargiem un nonāca aci pret aci ar vārtsargu. Taču sitienam pietrūka sarežģītības un spēka.

«Īpaši apmierināts esmu ar pirmo puslaiku un otrā puslaika pirmajām divdesmit piecām minūtēm. Pretiniekiem neļāvām izdarīt neko daudz, bet pašiem bija divas trīs lieliskas iespējas gūt vārtus.» Cavetjēri gan nevainoja tos, kam tas neizdevās. Otrajā puslaikā lieliska izdevība bija moldāvam Igoram Cigirlašam, taču līdz soda laukumam divi aizsargi pussargu jau bija panākuši. Sitiens no asa leņķa vārtsargam grūtības nesagādāja.

Pēdējās 20 minūtēs spēle galvenokārt risinājās FK Ventspils laukuma pusē. «Ar beigām neesmu apmierināts - atdevām iniciatīvu un bumbu,» Cavetjēri atzina, ka izskaņā nervozējis. «Sāk pietrūkt spēka,» pamatoja aizsargs Pāvels Mihadjuks.

Tomēr FK Ventspils jaunie vaibsti priecē. Pieklājīga spēles organizācija, lai gan savainojumi liedza spēlēt pieredzējušajiem centra pussargiem Vitālijam Astafjevam un Jurim Laizānam. Vidējā līnijā un uzbrukumā vecākais futbolists starta sastāvā bija 25 gadus vecais Cigirlašs. No 14 izmantotajiem spēlētājiem deviņi ir Latvijas futbola «produkts».

Lai gan FK Ventspils negaidīti ieņem otro vietu tabulā, tas joprojām nemaina pastarīša statusu D grupā. Prioritāte arī turpmāk būs disciplinēta aizsardzība. Tās vārdā attaisnojās uzticēšanās rūdītiem aizsargiem un pieredzējušajam vārtsargam Aleksandram Koliņko (34), kurš savu darbiņu paveica teju nevainojami. Ja jauno un dažu «veco» sakausējums iegūs stabilitāti, FK Ventspils var pārsteigt vēl. Nav iemesla bažām par raušanos trijās frontēs (arī LMT virslīgā un Baltijas līgā), jo spēlētāju resursi to atļauj.

«Cīnīsimies par izkļūšanu no grupas,» kapteinis Jevgeņijs Kosmačovs apņēmies labi iesākto turpināt. 22.oktobrī Rīgā viesosies grupas līderis Lisabonas Sporting. Iespējams, klātienē redzēsim tādus meistarus kā Mutinju, Liedšonu, Poštigu un 2002.gada pasaules čempionu Polgu.