Baltik IT Liepājā ir, šķiet, redzamākais pozitīvais piemērs pašvaldību tālredzībai ārpakalpojumu uzņēmumu piesaistē, jo sākotnēji investori apsvēruši iespēju uzņēmumu atvērt arī citā vietā. «Mums katrs uzņēmums ir svarīgs, tāpēc darbojamies pēc vienas pieturas aģentūras principa - mazinām birokrātiju uzņēmumu ienākšanai, kā vien iespējams. Baltik IT gadījumā sadarbojāmies ar Itālijas tirdzniecības palātu Latvijā un uzņēmuma pārstāvjiem izskaidrojām visus soļus, kā arī palīdzējām kārtot dokumentus, jo pašvaldībai uzticas vairāk,» skaidro Liepājas domes Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Ābols.
Taču, lai vietējie uzņēmumi spētu attīstīties, nepieciešams arī finansiāls atbalsts. Piemēram, lai izcīnītu iespēju sniegt ārpakalpojumus globāliem koncerniem, ir jāatbilst vairākiem kritērijiem, ko globālā mērogā apliecina, piemēram, COPC (Customer Operations Performance Center) sertifikāts, kas maksā, sākot no Ls 100 000. Runway pārstāvis Raitis Dinka salīdzina, ka, piemēram, Ēģiptē valsts daļēji palīdz segt šīs izmaksas, tā nodrošinot lielo koncernu pasūtījumus saviem uzņēmumiem, un ieguldītā nauda tiek atpelnīta ar uzviju, kamēr Latvijā šī iespēja nav saskatīta.
Tāpat netiešs finansējums valsts apmaksātu valodu un kultūras kursu veidā būtu ievērojams atspaids ārpakalpojumus nodrošinošajiem uzņēmējiem. Runway savās telpās organizē bezmaksas norvēģu valodas kursus, kuros ik pa diviem mēnešiem tiek apmācīti desmit cilvēki, taču, ja valsts sniegtu atbalstu lektoru vai lielāku telpu finansēšanai, apmācāmo cilvēku skaits varētu būt arī lielāks. Klientu augsto servisa prasību dēļ kopīgi un individuāli kursi darbiniekiem regulāri notiek visos nozares uzņēmumos.