Bērns bija miris no laringīta un paragripas izraisītām komplikācijām. Lai uzzinātu, vai dēls pienācīgi ārstēts slimnīcā, Ieva pavasarī vērsās VI, tagad sagatavots atzinums. Kā Diena uzzināja VI, veicot ekspertīzi, tā secinājusi, ka «abas sodītās ārstniecības personas, kas apskatīja bērnu, nav savlaicīgi veikušas darbības bērna mērķtiecīgas ārstēšanas nodrošināšanai». Tiesa, VI mediķu darbā nesaskatīja noziedzīga nodarījuma pazīmes, līdz ar to nav saskatāma cēloņsakarība starp konstatētajiem medicīniskās aprūpes pārkāpumiem un sekām, kas iestājās. Bargākais administratīvais sods mediķiem paredzēts līdz 100 latiem. Bērna slimības letālais iznākums esot saistāms ar slimības agresīvo un smago norisi, norāda VI. Bērnam tika novērota ļoti strauja stāvokļa pasliktināšanās divu dienu laikā no slimības simptomu parādīšanās, tiem pievienojās smagas komplikācijas.
«Mūsu mērķis bija, lai tiktu atzīti pārkāpumi un cilvēki būtu uzmanīgāk,i bērnus vedot uz šo slimnīcu, pārējais paliks uz katras personas sirdsapziņas. Tālāku cīņu nedomājam uzsākt, jo tā ir cīņa ar vējdzirnavām, kurā mums nav izredžu vinnēt,» saka Ieva. Vērsties tiesā pret mediķiem viņa neplāno, neesot tik daudz naudas.
BKUS pārstāve Inga Miķelsone tikai norāda - slimnīcā tiek rūpīgi izvērtēts katrs individuāls gadījums, kad tiek zaudēta pacienta dzīvība.
Diena jau rakstīja, ka slimība puisēnam sākusi izpausties kādā vakarā ar nelielām iesnām. Kad nākamajā dienā zēnam bijusi 39 grādu temperatūra, vecāki uzreiz zvanījuši ģimenes ārstei, kura atbraukusi un izsaukusi ātro palīdzību. Mediķi konstatējuši laringītu smagā formā, veikuši asins analīzes, inhalācijas, puisēnu pielika pie sistēmas. Bērna māte arī stāsta par nolaidību no mediķu puses, piemēram, medmāsa aizmirsusi iedot vakarā bērnam zāles, māte pati viņu naktī izmeklējusies, izrādās, viņa bija dušā. Pēc pāris dienām bērna stāvoklis jau bija ļoti smags, ārsti pavēstīja, ka viņa smadzenes ir mirušas.