Žurnālista profesija nepārtraukti rada iespēju būt kontaktā ar pašu jaunāko, justies mūsdienīgam, atzīst Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Anda Rožukalne. Lielākais mīts par žurnālista profesiju, viņasprāt, ir uzskats, ka tas ir ļoti vienkāršs, atraktīvs darbs - atliek vien savākt, izvērtēt un pasniegt informāciju. Patiesībā tas ir ļoti individualizēts darbs, jo nekad nevarēsi, piemēram, būt kā viens no pieciem grāmatvežiem. Pie katra raksta vai sižeta ir autora vārds, tādēļ jārēķinās ar augstu atbildības līmeni.
Bieži vien, kaut gan ir stress un ieguldīts liels darba apjoms, žurnālista profesijā ir neadekvāts atalgojums, sociālā neaizsargātība, darba vides nestabilitāte, vērtē A. Rožukalne.
Mediju eksperte uzsver, ka liela nozīme ir tam, kādā mediju organizācijā izdodas strādāt. Ļoti plašas iespējas paveras sabiedriskajos medijos, tāpat tādās spēcīgās organizācijās kā TV3, StarFM, atsevišķos reģionālajos izdevumos, kam ir sadarbība ar radio, TV, interneta portālos. Augstskolu beidzējiem izdevies izveidot daudz interesantu projektu - gan interneta vidē, gan žurnālus.
Žurnālistam nepārtraukti ir jābūt gatavam profesionāli attīstīties, un tiem, kam dzīves aicinājums ir uzlabot pasauli, un šim mērķim ieguldīt savus spēkus, iespējas paveras pietiekami, teic A.Rožukalne.