Mammām, ne partneriem
Lai gan pirmajā mirklī šķiet, ka visbiežāk melojam saviem partneriem, tomēr aptaujas rāda ko citu - melošanas ziņā dzīvesbiedri pirmajā vietā ir tikai 10% aptaujāto. Izrādās, cilvēki, kam samelojamies visbiežāk, ir mammas. Par to aptaujā atzinušies 25% vīriešu un 20% sieviešu. Atbildot uz jautājumu, kas ir tipiskākie melu temati, vīrieši apgalvojuši, ka partnerēm visbiežāk nesaka patiesību par alkohola lietošanas paradumiem. «Es nemaz neesmu tik daudz izdzēris» ir populārākie vīriešu meli.
Savukārt sievietes visbiežāk savu patieso noskaņojumu slēpj aiz vārdiem «Nekas nav noticis, jūtos lieliski».
Abiem dzimumiem desmit populārāko melu topā ir frāze, ko mīļotie viens otram mēdz teikt, saņemot dāvanu: «Tas ir tas, ko vienmēr esmu vēlējies.» Pēc melošanas sievietes daudz biežāk (82%) nekā vīrieši (tikai 70%) jūt vainas sajūtu.
Melot ir labi
Atbildot uz jautājumu, vai pastāv labie meli, 84% abu dzimumu aptaujāto sacījuši - jā! Meli ir pieļaujami, ja tā iespējams saudzēt cita cilvēka nervus un emocijas.
Vērtējot melu kvalitāti, 55% aptaujas dalībnieku izteikušies, ka labākas meles ir sievietes - lai gan vidēji viņas melo retāk. Vīrieši tik labi neprot izmeloties un biežāk melos tiek pieķerti.
Kopumā 71% aptaujāto uzskata, ka meli ir lielisks veids, kā pasargāt citus cilvēkus no nepatīkamas patiesības, bet 57% būtu laimīgi par iespēju samelot, ja būtu saņēmuši negribētu dāvanu.
Zinātnes muzeja eksperti rezumē: kamēr zinātnieki strīdas, vai meli ir gēnu, evolūcijas vai audzināšanas rezultāts, skaidrs ir viens - melošana ir būtiska cilvēku ikdienas saskarsmes daļa.