Ar bakteriālo iedegu inficētais augs esot bumbiere, kas atrodas piemājas dārzā. Patlaban esot piemēroti pagaidu fitosanitārie pasākumi, līdz tiks pieņemts lēmums par attiecīgā auga iznīcināšanu. Pēc viņa teiktā, rajonā, kur atklāta bakteriālā iedega, arī pagājušajos gados atrasti ar šo slimību inficēti augi.
Saskaņā ar Z. Bulava minēto paraugi tiek ņemti nepārtraukti, taču pagaidām bakteriālās iedegas klātbūtni uzrādījuši tikai divi.
Arī citām augļu koku slimībām ir bakteriālajai iedegai līdzīgas pazīmes, tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem, norādīja Z. Bulavs un piebilda - lai iespējami mazāk apdraudētu savu un apkārt esošos dārzus, pamanot aizdomīgus simptomus uz bakteriālās iedegas saimniekaugiem, VAAD aicina informēt reģionālo nodaļu inspektorus.
Šogad pirmais bakteriālās iedegas gadījums tika atklāts jūnija nogalē Auces novada Vecauces pagastā.
Latvijā bakteriālā iedega pirmo reizi konstatēta 2007.gada jūlijā. Toreiz tika atklāti 26 šīs slimības perēkļi vairākās reģionālajās nodaļās, visvairāk bakteriālā iedega bija izplatīta Zemgalē. Lai gan pēc šīs slimības atklāšanas tika piemēroti ļoti strikti fitosanitārie pasākumi, arī 2008. un 2009. gadā tieši Zemgalē tika atrasti atsevišķi bakteriālās iedegas perēkļi.
Bakteriālā iedega ir augļu koku slimība, ko izraisa baktērija Erwinia amylovora. Tā viegli izplatās ar vēja, kukaiņu, putnu un citu pārnesēju palīdzību. Siltā un mitrā laikā šīs baktērijas strauji vairojas un ilgāk izdzīvo ārpus auga. Apkarot bakteriālo iedegu var, tikai izcērtot un iznīcinot inficētos un apkārt esošos kokus.
Raksturīgākie šīs slimības simptomi ir dažu vai visu ziedu novīšana, pumpuru, lapu un augļu nobrūnēšana. Pavasarī šīs slimības māktie augi izskatās kā deguši vai sala bojāti.