Pastāv uzskats, ka mazos zagļus liek cietumā, bet lielie sēž augstos amatos un vēl grib, lai viņus godā. Francijas prezidenta Žaka Širaka tiesāšana par nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu (pirms vairāk nekā 15 gadiem) rāda, ka ne vienmēr tā ir. Tādēļ sīkāki likumpārkāpēji nevar attaisnot savu rīcību ar augstu amatpersonu nekrietnajām izdarībām: tieciet vispirms galā ar lielajām zivīm un tad ķerieties pie mums.
Savukārt ministriem un mēriem jābeidz nodarboties ar savējo iecelšanu iestāžu vai uzņēmumu amatos vai šādu darba vietu izdomāšanu, lai tie no saņemtās algas papildina partijas kasi vai strādā kāda politiskā spēka labā. Taisna tiesa par valsts vai pašvaldību resursu izšķērdēšanu var piemeklēt arī pēc ilgāka laika un negaidīti. Turklāt pārvēlēšanu drīzāk garantēs nevis budžeta līdzekļu izmantošana savtīgās interesēs, bet reāls darbs neskaitāmo problēmu risināšanā.
Tā vietā, lai sashēmotu kārtējo starppartiju darījumu, dažāda līmeņa politiķiem jāķeras pie sabiedriski lietderīga darba. Un daudz prātīgāk būtu sākt nevis ar nodokļu celšanu, bet ar reālu vēršanos pret kontrabandas shēmām, kas sākas uz caurstaigājamās Latvijas robežas un beidzas pat galvaspilsētas tirgū. Ja varas galva (amata vīri un sievas) turpinās pūt (korumpēties vai ignorēt problēmas), tad var rēķināties ar izmešanu (nepārvēlēšanu) vai pēkšņu nonākšanu tīklā (stāšanos tiesas priekšā).