Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +24 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Ceļojumi

Amsterdama: brūno bāru un mākslas medības

Amsterdamas ielas tinas vieglā dūmakā, kas ož pēc zālītes, tomēr tieši šajā pilsētā visu naudu var notriekt muzejos, gūstot tonnām iespaidu un smeļoties iedvesmu no mākslas pasaules slavenākajiem vārdiem. Tikmēr brūnie bāri vilina ar savu vēsturisko šarmu un gardām ābolkūkām.

Svinēt laiku, dabu un cilvēkus

Iespējams, šī ir pēdējā vieta uz Zemes, kur var atrast laiku. Mūzikas un vārda pasākums Aigu om! Igaunijā apvērš festivāla ideju kājām gaisā – skaļa pūļa un burzmas vietā tas piedāvā meditatīvu mūziku dabas vidū, meža taku dziedinošo spēku un cilvēku sirsnību. Bez lielām skatuvēm, ar dažādām norisēm vairākos mazos Dienvidigaunijas ciemos tas aicina piedzīvot dabas klātbūtni un uz mirkli apstādināt ikdienas tempu, lai labāk saprastu sevi un pamanītu pasaules ziedēšanas skaistumu.

Ielaivot Aukštaitijā

Ja pārgājieni apnikuši, bet upes Latvijā jau izlaivotas, tad vērts lūkoties dienvidu kaimiņu virzienā un doties uz Aukštaitijas Nacionālo parku Lietuvā. Parkā viļņojas simt divdesmit seši ezeri, kā arī vairākas upes, kopā veidojot īstenu ūdens labirintu, kas vilina laivotājus no malu malām.

Ko nogaršot Aragonā Spānijā

Spānijas ziemeļi sevi prezentē ar medījumu gaļu, olīveļļu, dažāda veida uzkodām jeb tapām un tradicionāliem ēdieniem, kas pagatavoti no sakaltušām maizes drupačām (migām). Iespējams, Aragonā, kas būtībā ir pa pusei tuksnesis, ir viena no vienkāršākajām virtuvēm Spānijā.

Māksla un raganas

No smalkas tējas dzeršanas un mākslas galerijām līdz slavenajām Salemas raganām un dārgiem suvenīriem – to visu var atrast Bostonā un tās apkārtnē, kur kontrasti sastopami ik uz soļa. Un, ja pameklē, tad arī latviešu pēdas pamanāmas.

Ne tikai saule un rozes

Bulgārija ir slavena ar savu rožu eļļu un no piecdesmitajiem gadiem vismaz Austrumeiropā labi pazīstamajiem kūrortiem Zelta smiltis un Saulainais krasts jeb Slenčevbrjaga, taču Melnās jūras piekraste no Burgasas līdz Varnai piedāvā arī interesantus pieturpunktus vēstures entuziastiem un mazu, skaistu pilsētiņu apceļotājiem.

Ko atvest ciemkukulī no Umbrijas

Umbrijas auglīgie ozolkoku meži, kristāldzidrie strauti un auglīgā zeme dāvā daudzas delikateses. Tāpēc tikpat daudz gardumu, ko nobaudīt uz vietas, no Umbrijas var atvest arī mājās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide