Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +13 °C
Apmācies
Trešdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Latgaliešu valoda

Tiešraidē bez maksas varēs mācīties latgaliešu rakstu valodu

Biedrība LgSC sadarbībā ar latgaliešu kultūras ziņu portālu lakuga.lv aicina uz astoņām latgaliešu rakstu valodas tiešsaistes bezmaksas nodarbībām, lai katrs gribētājs varētu uzzināt vairāk par latgaliešu rakstu valodu un iemācīties tās pamatprincipus

Iznācis postmodernista Oskara Seiksta SMS īstekstu krājums latgaliski

Klajā nācis leģendārā latgaliešu literatūras postmodernisma patriarha Oskara Seiksta dzejas un īsprozas krājums Vokora vuordi draugim, kurā apkopotas autora rakstītās īsziņas (SMS) – intelektuāļa īstekstu eksplozijas par dzīvi Latgales laukos un poēziju pandēmijas apstākļos

Lidija Leikuma: latgaliskais jāstiprina, un bez kavēšanās

Piektdien Rīgas pilī notika konference, kas bija veltīta valsts valodai. To sargā likums, kas paredz arī saglabāt un attīstīt latgaliešu rakstu valodu. Diemžēl ne realitātē, sarunā ar Aismu Orupi uzsver valodniece Lidija Leikuma.

Latgaliešu rakstu valodas sūrā cīņa

Pagājuši jau četrpadsmit gadi, kopš pieņemti latgaliešu rakstu valodas noteikumi, taču tās ieviešanā progresa maz. Latgalē tikai dažās skolās to māca fakultatīvi. Jaunajā mācību gadā, pateicoties Latvijas Valsts mežu (LVM) mērķziedojumam, būs iespēja paplašināt to loku, ļaujot 30 skolās nodrošināt latgaliešu rakstu valodas apguvi un samaksāt skolotājiem par veikto darbu. Pozitīvi vērtējams arī tas, ka Valsts valodas centrā (VVC) nule izveidota atsevišķa konsultanta vieta. Tā pamatuzdevums ir rūpēties par latgaliski publiskojamo tekstu atbilstību rakstības noteikumiem un valodas tradīcijām.

Skolotājus aicina pieteikties vasaras kursiem Vosoruošona – 2021

No 8. līdz 14. augustam Rēzeknes novada Rogovkā notiks latgaliešu valodas un kultūras vasaras kursi Vosoruošona – 2021. Tajos aicināti piedalīties skolotāji no visas Latvijas, kas skolās māca vai tuvākajā laikā plāno mācīt latgaliešu rakstu valodu, kā arī pedagoģijas studenti, informēja biedrības LgSC pārstāvji.

Pasaules diktāts latgaliešu rakstu valodā notiks 7. novembrī

7. novembrī notiks Ceturtais pasaules diktāts latgaliešu rakstu valodā. Tas skanēs Latvijas Radio 5 jauniešu raidījumā Pīci breinumi, kā arī multimediālā formātā būs pieejams Sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, Latgalīšu kulturys ziņu portalā lakuga.lv un sociālajos tīklos. Šogad diktātā skanēs latgaliešu joki, un tos diktēs Latvijas Instagram zvaigzne Lauris Zalāns, informēja portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne.

Radītas jaunas latgaliešu uzlīmes aplikācijām WhatsApp un Telegram

Latgaliešu portāls lakuga.lv papildinājis aplikāciju WhatsApp un Telegram latgalisko uzlīmju klāstu, iekļaujot jaunus ikdienas saziņā lietotus vārdus un frāzes. Digitālās uzlīmes radītas ar mērķi celt latgaliešu valodas prestižu un veicināt tās lietojumu, informēja portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne.

Pirmizrādi piedzīvos filma par politisko varu attieksmi pret latgaliešu valodu

27. aprīlī internetā un 2. maijā Latvijas Televīzijā pirmizrādi piedzīvos jaunākā latgaliešu dokumentālā filma Laiki. Cylvāki. Volūda. Tā stāsta par dažādu Latvijā pastāvējušu politisko režīmu attieksmi pret latgaliešu valodu un centieniem ierobežot tās lietojumu laika periodā no 1920. līdz 1960. gadam, informēja filmas veidotāju pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide