Mīti un māņi noveda pie tā, ka virknē pasaules vietu iedzīvotāji ir ņēmuši lietu savās rokās un uzbrukuši 5G sakaru torņiem. Aprīlī BBC vēstīja, ka vienas nedēļas laikā aizdedzināti vairāki sakaru torņi un Vodafone pārstāvji ziņojuši policijai par uzbrukumiem viņu darbiniekiem. Kopumā briti, kā liecina portāls Cnet, iznīcinājuši teju astoņdesmit mobilo sakaru torņu. Savukārt Politico ziņo, ka Nīderlandē liesmas laizījušas vismaz 16 torņu, un līdzīgas aktivitātes pieredzētas arī Itālijā, Kiprā, Beļģijā un Īrijā.
Lai gan 2020. gadā runas par 5G tīklu ļauno dabu pieklusa, jo sabiedrība aizrāvās ar jaunā koronavīrusa izraisītāja meklēšanu, pavasarī abas šīs teorijas satikās un daudzi anonīmi interneta lietotāji "pilnīgi drošticami" apgalvoja, ka 5G tehnoloģija palīdz vīrusam izplatīties. Daloties ar video, kurā redzams 5G tornis liesmās, kāds sazvērestības teorijas izplatītājs rakstīja: "UN CĪŅA IR SĀKUSIES!" Teorijas atbalstītāju starpā gan dalījās viedokļi par to, kā tas notiek. Tehniskākie prāti apgalvoja, ka 5G ir novājinājis imūnsistēmu un tāpēc vīruss tik viegli inficē un nonāvē cilvēkus. Tikmēr citi paziņoja, ka 5G pārnēsā vīrusu un patiesībā cilvēkus inficē šī tehnoloģija.
Zinātnieki un tehnoloģiju eksperti gan ir norādījuši, ka vīruss ir izplatījies arī uz valstīm un vietām, kur mobilie sakari teju nav pieejami un par 5G izveidi neviens vēl ilgus gadus pat nedomās, taču tas teorijas piekritējiem mulsumu nerada
The New York Times 2019. gada pētījums liecina, ka absurdajai teorijai kājas aug Sarkanajā laukumā. Proti, Krievija, spēkojoties ar Rietumu valstīm tehnoloģiju arēnā, nekautrējas izmantot nu jau gadiem ilgi izkoptās prasmes izplatīt dezinformāciju un sēt nesaskaņas starp rietumvalstu iedzīvotājiem. Virkne melu par 5G radušies vai arī tikuši izplatīti plašām auditorijām, tieši pateicoties Kremļa sponsorētajiem izdevumiem. Piemēram, 2019. gada janvārī krievu medija RT angļu valodas ziņu izlaidumā raidījuma korespondente paziņoja: "Tas var jūs nogalināt!" Izskanēja arī mīts, ka 5G tehnoloģija ir salīdzināma ar mikroviļņu krāsni. Tiesa gan – vienlaikus pats Kremlis un tā saimnieks Vladimirs Putins ir bijis visai aktīvs jauno tehnoloģiju atbalstītājs un ne reizi vien mudinājis savu valsti ar steigu spert nākamos soļus tehnoloģiju, tostarp 5G, ieviešanā. "Tas ir ekonomiskais karš. Krievijai pagaidām nav labas 5G iestrādes, un tāpēc tā cenšas graut mūsējās," komentējis dezinformācijas izsekošanas uzņēmuma New Knowledge pētnieks Raiens Fokss.
Jāpiebilst, ar dažādiem apgalvojumiem, kas vērsti pret 5G, dalās arī vakcīnu pretinieki un citi sazvērestību teoriju fani. Bažas par jaunu tehnoloģiju ieviešanu sabiedrībā gan nav nekas jauns, to pieredzējusi faktiski katra jaunā tehnoloģija: vilcienu pretinieki apgalvoja, ka to ātrums var negatīvi ietekmēt redzi un sieviešu auglību, tāpat tika kritizētas pirmās automašīnas, televīzija un mobilie telefoni.